ByteDance, TikTok’un yapay zekasını diğer şirketlere satmaya başladı

Video paylaşım uygulaması TikTok‘un çatı firması ByteDance, TikTok’un yapay zekasını diğer şirketlere satmaya başladı. Financial Times’ın haberine bakılırsa firmanın BytePlus isimli yeni bir sürümü başlatıldı ve Hindistan merkezli sosyal oyun platformu GamesApp, Amerika moda uygulaması Goat, Singapur benzer biçimde şirketlere TikTok yapay zekası satıldı.

2020’de Hindistan hükümeti, TikTok da dahil olmak suretiyle Çinli şirketler tarafınca geliştirilen birtakım uygulamaları, bu uygulamaların ülkenin milli güvenliğini ve savunmasını tehdit eden faaliyetlerde bulunduğuna dair endişeler sebebiyle yasaklamıştı. Bu yüzden ByteDance’in Hindistan merkezli bir şirkete de kendi yapay zekasını satmış olması entresan diyebiliriz.

TikTok’un öneri algoritmasının TikTok’un diğer uygulamalar karşısında öne çıkmasının en mühim sebeplerinden biri. Uygulamayla etkileşim biçiminiz, size önereceği videoları etkiliyor. Aslına bakarsan firma de geçen sene kaleme alınan bir blog gönderisinde ForYou hususi durumunun muayyen bir kullanıcıya hangi videoların sunulacağını iyi mi belirlediğini açıklamıştı. Firma, önerileri, hangi videoları beğendiğiniz, yorum paylaştığınız ya da oluşturduğunuz dahil olmak suretiyle kullanıcı etkileşimlerine dayandırdığını belirtmişti.

BytePlus, internet sayfasına bakılırsa otomatik konferans ve metin çevirisi ve reel zamanlı video efektlerinin yanı sıra veri çözümleme araçları da sunuyor. BytePlus, müşterilere TikTok tavsiye algoritmasına ulaşma ve”uygulamaları ve müşterileri için kişiselleştirme şansı sunuyor. Çoğu zaman platformun süratli büyümesi için kredilendirilen temel TikTok algoritmaları, kullananların içerik oluşturucuları takip etmeye başlamadan ilkin gördükleri videoları belirliyor. TikTok’un kaynak kodu ve kullanıcı verileri ise ana firması ByteDance’in diğer işletmelerinden ayrı tutuluyor.

Mevzu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Tavsiye Ederiz…

  1. akıllı teknoloji Parlak zeka Teknoloji nedir ve Yararları Nedir? 21. yüzyılın şafağı, bugün hala sürmekte olduğumuz teknolojik bir devrimi getirdi. Dördüncü endüstri devriminden beşinciye
  2. wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir … https://teknoone.net/en-iyi-android-kilo-verme-uygulamalari/

Kim Ne Kadar Maaş Alıyor

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli