e
sv

Call of Duty: Vanguard, Ricochet Hile Tedbire Teknolojisi İle Korunacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Activision, şimdilik Warzone başta olmak üzere Call of Duty oyunları ve akabinde Vanguard için yeni bir hile aksisi tahlil duyurdu. Ricochet ismini taşıyan yeni anti-hile teknolojisi, şirket tarafından kullanıcı kapalılığına odaklanılarak tasarlanmış. Bunu sağlamak için, Ricochet’e güç veren çekirdek düzeyindeki şoför, sırf Call of Duty: Warzone oynanırken çalışmayı vaat ediyor.  Diğer taraftan, Valorant’ta ise şoförün daima olarak açık kaldığını hatırlatalım.

Activision’a nazaran, Ricochet’in piyasaya sürülmesi oyunlarının rekabetçi sahnesinde “haksız oyun” ile uğraşa daha geniş bir odaklanmanın modülü. Bu stratejinin öbür bileşenleri, hileyi belirlemek için analitiği izleyebilen yeni sunucu tarafı araçları, birinin hile yaptığından şüphelenildiğinde gelişmiş bir soruşturma süreci ve kullanıcı hesabı güvenliğinde iyileştirmeler içeriyor.

Ricochet Anti-Cheat teşebbüsünün tamamı, Call of Duty: Vanguard’ın 5 Kasım 2021’de piyasaya sürülmesiyle birlikte gelecek. Bu ortada Warzone’un Ricochet uygulamasının şimdi kesin bir çıkış tarihi yok lakin Activision bunu bu yılın ilerleyen periyodunda oyunun Pasifik güncellemesi ile sunmayı umut ediyor.

Ricochet’in ne kadar tesirli olacağı hakkında şimdiden bir şeyler söylemek hayli sıkıntı. Hile yapanlar ve oyun geliştiriciler ortasındaki gayret hiçbir vakit bitmeyecek cinsten. Hile yapanlar var olduğu sürece oyun kurallarını aşmak için karmaşık, çoklukla fiyatlı yazılımlara talep olacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli