e
sv

Cyberpunk temalı rol yapma oyunu Gamedec’e Türkçe lisan dayanağı geliyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Yayıncılığını Anshar Publishing’in yaptığı, geliştiriciliğini ise Anshar Studios’un yaptığı cyberpunk temalı rol yapma oyunu Gamedec için hoş haber geldi.

Gamedec’e Türkçe Lisan Dayanağı Geliyor

DonanımHaber Forum sayfasında başta TackleBarry isimli kullanıcı olmak üzere birçok oyuncunun uğraşı sonucunda Gamedec’e Türkçe lisan dayanağı geleceği açıklandı. TackleBarry’nin açtığı mevzuyu ve olayın geçmişteki ayrıntılarını buradaki forum sayfasından okuyabilirsiniz. Ne yazık ki Gamedec çıkışında Türkçe lisan dayanağına sahip olmayacak fakat dayanağın geleceğini bilmek de pek hoş. 

Oyun, yarın yani 16 Eylül’de Epic Games ve Steam üzerinden çıkışını yapacak. Oyunun ayrıntılarını ve imajlarını aşağıda bulabilirsiniz.

22. Yüzyılın Siberpunk’ı

22. yüzyılın Varşova’sına güzel geldin. Geleceğin teknolojisi o kadar gelişti ki “gerçeklik” kavramı izafî, “hayat” ve “ölüm” pek çok manaya sahip. Sanal dünyalar insan tabiatında meselelere neden oluyor: Şehvet, tembellik, kıskançlık ve kibir. Bu sanal oyun dünyalarının sakinlerinin uzman Gamedec’lere gereksinimi var. Gamedec’ler, bu dünyalarda deneyimli olan ve müşterilerinin kurulu karşılığında sırları açığa çıkarıp bu gerçekliklerdeki mekanikleri keşfetmek için çalışan Özel Dedektiflerdir. Sen de onlardan birisin. Sen bir Gamedec’sin.

RYO’nun özü

Verilen kararlar doğrultusunda karakter gelişimine odaklanan Gamedec, masaüstü RYO oyunlarına benzeri bir tecrübe sunuyor. Ögeleri topla ve araştırmaları istediğin üslupta direktöre imkan tanıyacak kendi uzmanlıklarından oluşan eşsiz bir set yarat. Kodekste toplanan bilgiler sayesinde sanal dünyalar ortasındaki sıra dışı alakaları ve bu dünyaların sakinlerini keşfet.
Klasik masaüstü RYO’larda olduğu üzere, tek bir tahlile mecbur kalmak yerine durumlara farklı açılardan yaklaşma özgürlüğüne sahipsin. Seçim büsbütün senin elinde.

Karakterini Şekillendir

 • NPC’ler ile etkileşime girerek istihbarat topla ve seçeneklerine, geliştirdiğin uzmanlığa ve topladığın bilgilere bağlı olarak farklı diyalog seçeneklerine erişim sağla.
 • Çeşitli sanal dünyaları ziyaret et – Çiftliğe benzeyen tekinsiz bir ortamdan karanlık siberpunk gerçekliklere ve fantastik âlemlere kadar birçok yere git.
 • Kodeksi ve Tümdengelimi kullan ve hadiseyi kapatmak için gerçekler ile ispatları düzenle. Kendi cevabını bul ve etik bedellerine, doğruluğuna ya da sadece ilahi adalete uygun formda karşılık ver.
 • Karakterini şekillendireceğin eylemler, olumlu ya da olumsuz tesirlere sahiptir
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli