e
sv

Discord, Watch Together İsimli YouTube Entegrasyonunu Test Ediyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

YouTube, Discord’un en tanınan iki müzik botunu engelleyerek milyonlarca kullanıcıyı üzmüştü. Bunun üzerinden geçen bir aydan kısa bir müddet sonra, Discord tarafından resmi YouTube entegrasyonunun test edilmeye başlandığı ortaya çıktı. The Verge’e nazaran Discord, Watch Together (Birlikte İzle) ismi verilen yeni özelliğin artık az sayıda sunucusunda mevcut olduğunu ve kullanıcıların bu sayede YouTube görüntülerini birlikte izleyebileceğini belirtiyor.

Bu özellik görünüşte neredeyse bir yıl evvel test ediliyordu fakat botların kapanması nedeniyle Discord tarafından tekrar canlandırıldı ve yeni bir öncelik verildi. YouTube için özel olarak tasarlanmış özellik ile Discord kullanıcıları, irtibat arayarak yahut temaslara yapıştırarak oynatma listeleri oluşturabiliyor. Ayrıyeten, öbür üyelerin görüntü oynatmayı denetim etmesine müsaade verme seçeneği de mevcut. YouTube’da bol ölçüde müzik bulunduğundan, bunu Groovy ve Rythm botlarına benzeri bir biçimde kullanabiliyorsunuz. Lakin ortada sırada ortaya çıkan reklamlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Discord’un YouTube entegrasyonunun sırf çok sonlu sayıda sunucuda mevcut olduğun altı çiziliyor. Testin önümüzdeki birkaç hafta içinde genişletilmesinin beklendiğini ve Discord’un Ekim ayının sonuna kadar herkese açmayı umduğu da bilgiler ortasında. Discord maalesef şu anda bu bahiste resmi bir şey söylemiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli