Donald Trump’ın Sosyal Medya Platformu Kapatıldı

Eski ABD Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ortalığı adeta harp alanına çeviren açıklamaları sonrası Facebook, Twitter, Instagram ve öteki birçok sosyal medya platformundan yasaklanmıştı. Açıklamalarının peşinde duran ve kendisine sağlam bir kitle kurmayı başaran Trump ise sosyal medya devleri tarafınca önüne konulmuş olan bu engele, kendi sosyal medya platformunu kurarak yanıt vermişti.

İlk etapta oldukca iddialı görünse de eski Başkan’ın sosyal medya platformu, ortaya çıkışının üstünden daha 1 ay geçmişken kapatıldı. Mevzuyla alakalı açıklamalara gelin beraber bakalım.

‘Site yeniden açılmayacak ama bu pes edilmiş olduğu anlamına gelmiyor’

Trump’ın yardımcısı Jason Miller, platformun kapatıldığını ve yeniden açılmayacağını sadece bu sitenin, haiz oldukları planlardan ve haiz olmak için çabaladıkları imkanlardan yalnız biri bulunduğunu ifade etti. Miller, bu laflar haricinde vaziyet ile alakalı başka teferruat paylaşmadı.

Trump’ın ortaya koyduğu sosyal medya platformu, kişilere ‘serbest ve emin biçimde konferans imkânı’ sunması ile öne çıkarılmıştı. Bu platformda Trump’ın paylaşımları bulunacak ve kullanıcılar, bu tarz şeyleri beğenip Facebook ya da Twitter‘da paylaşabilecekti. Bu da bahsettiğimiz platformlarda kendi şahsi hesabını bulundurması yasaklanmış olan Trump’ın, bilvasıta yoldan oradaki dinleyicilerine de ulaşabilmesini sağlayacaktı.

Yasaklanmadan ilkin Trump’ın, en fazlaca kullandığı sosyal medya platformu olan Twitter üstünde 88 milyondan fazla takip edeni bulunuyordu. Öteki sosyal medya platformlarında da bayağı fazla sayıda takipçiye haiz olan Trump’ın ortaya koyduğu platform, Jason Miller’ın laflarına bakılırsa ileriye dönük planlarının yanında yalnız bir öncüydü. Bakalım Donald Trump tarafınca ileriki zamanlarda neler göreceğiz.

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini ile alakalı sorun yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli