Dönüştüren Açılış Sayfaları Oluşturun: İpuçları ve Stratejiler

Başarıya ulaşmış bir açılış sayfası, başarı göstermiş bir çevrimiçi işletmenin temellerinden biridir. Onsuz, internet sayfası ziyaretçilerini ödeme icra eden müşterilere dönüştüremezsiniz. Yeterince satın alan olmadan, bırakın gelişmeyi, işinizi ayakta tutmak için kafi gelir elde edemezsiniz.

Yeniden de, bütün önemiyle beraber, her girişimci ve pazarlamacı, yüksek dönüşüm elde eden açılış sayfaları kurmak için lüzumlu süre ve enerjiyi yatırmaz. Engellerden biri, ilk etapta bir internet sayfasını neyin dönüştürdüğünü bilmemektir.

Bu yazı, satışları ve eylemleri toplayan iyi bir açılış sayfasının iyi mi oluşturulacağını tartışarak bunu değiştirecektir.

Açılış sayfasıyla alakalı birtakım temel bilgilerle başlamış olalım.

Yüksek Dönüşümlü Açılış Sayfası Nelerdir?

Açılış sayfaları, tek bir amacı olan hususi internet sayfalarıdır: bir ziyaretçiyi dönüştürmek için.

Dönüşüm, bu bağlamda, ferdin yapmasını istediğimiz eylemi gerçekleştirmesi anlama gelir. Bu fiil çoğu zaman bir ürün ya da hizmet satın almak içindir. Sadece, bir internet semineri takip etmek, bir arama planlamak, bir posta listesine kaydolmak ya da bir tecrübe etme yazılımı indirmek de olabilir.

Bundan dolayı, yüksek dönüşüm elde eden bir açılış sayfası, yalnızca ziyaretçilerinin büyük bir yüzdesini dönüştüren bir sayfadır.

Şimdi, muhtemelen kendinize şu suali soruyorsunuz: “Peki, yüksek dönüşüm payı olarak önde gelen nelerdir?”

İyi sual. Bunu yanıtlamak için, temel olarak sektörler arasındaki yaklaşık dönüşüm oranlarına bakmak yararlı olacaktır.

Nazaran Geri Dönme 2021 Dönüşüm Karşılaştırma Raporu, 16 sektördeki yaklaşık medyan dönüşüm payı %4,88’dir. Bu, yukarıdaki herhangi bir şeyin sağlam bir dönüşüm payı olduğu anlama gelir. Bir adım daha ileri gitmek için, kendinizi sektörünüzün yaklaşık açılış sayfası dönüşüm oranıyla da karşılaştırmanız icap eder.

Hedef dönüşüm oranınızı bilmek size bir hedef verir. Fakat oraya iyi mi gidilir?

Yüksek Dönüşüm Elde eden Bir Açılış Sayfasına Neleri Eklemelisiniz?

En yüksek dönüşüm elde eden açılış sayfası örneklerine bakın ve daima birkaç temel yapı taşına haiz olduklarını görmüş olacaksınız. Şu demek oluyor ki bunlar:

Kuvvetli bir antet, kullanıcının dikkatini çekmiş olduğu ve onları açılış sayfanızın geri kalanını okumaya ikna etmiş olduğu için önemlidir.

  • Benzersiz satış önermesi

Bu, açılış sayfanızın büyük “sebebi”dir. Kullanıcının sizden satın almasının ya da sayfanızda daha çok muamele yapmasının en büyük sebebi budur. Burada, teklifinizi benzersiz kılan şeyin ne işe yaradığını açıklamanız icap eder.

Grafik ya da video şeklinde öğeler, kullanıcıyı sıkmamak için açılış sayfanıza birazcık coşku katar. Sadece, sayfanın kendisini tamamlaması değil, tamamlaması oldukca önemlidir.

Dönüşüm tek bir şeye dayanır: kullananların size güvenmesini sağlamak. Bunu, satın alan incelemeleri, hüviyet detayları ve onaylar şeklinde birçok delil sağlayarak yapabilirsiniz.

Kullanıcının yapması ihtiyaç duyulan net bir muamele sağlamalısınız. Örnekler, bir biçim doldurmayı ya da alışveriş sepetlerine bir ürün eklemeyi ihtiva eder.

Dönüştüren Bir Açılış Sayfası Iyi mi Oluşturulur

Etkisinde bırakan Bir Başlıkla Başlayın

Antet, bütün açılış sayfanızın anlaşmasını bozan şeydir. Rolü, bir ferdin dikkatini çekmek ve onlara açılış sayfasını okumalarının niçin dirimsel bulunduğunu anlatmaktır. İnsanlar manşetten sonrasını okumazlarsa, açılış sayfanızın geri kalanının ne kadar parlak bulunduğunun hakikaten bir önemi kalmaz.

Bir katil manşet yapmak için zorlayıcı olmalı. Kullanıcının merakını ya da arzusunu o denli uyandırmalı ki, bir tek açılış sayfanızı okumak için her şeyi bırakmalıdır.

Sadece hem de, olası olduğunca aleni ve özlü olmalıdır. En iyi manşetler entresan sadece bayağı. Bu rahat bir iş değil, bu nedenle mükemmel manşetlere yeterince süre ayırmalısınız.

Odaklanmış Harekete Geçirici Ileti

Açılış sayfanızda, kullanıcının yapması ihtiyaç duyulan yalnızca bir muamele olması oldukca önemlidir. Sayfanızdaki her şey tek bir hedefe odaklanmalı ve ona hizmet etmelidir.

Bir çok açılış sayfasının meydana getirdiği bir hata, sayfada oldukca fazla harekete geçirici bildiri koymaktır. İnsanlardan satın almalarını, arkasından abone olmalarını, sonrasında da bir şeyler indirmelerini isteyebilirler. Düşünce, bir sayfada birden fazla hedefe ulaşmaktır, sadece bu kuvvetli bir strateji değildir. Genellikle insanların kafası karışır ve sayfayı tamamen terk eder.

Harekete geçirici mesajınız da anlaşılması rahat sadece ikna edici olmalıdır. Kullanıcının tam olarak ne yapması icap ettiğini ve bekleyebilecekleri kararı belirtin.

Risk Unsurunu Kaldırın

Herhangi bir muamele alıcı için daima risklidir. Bunun sebebi, daima paralarının karşılığını alamamalarıdır. Açılış sayfanız bu riski azaltabilir ya da bilakis çevirebilirse, dönüşüm oranınızı mühim seviyede artırabilir.

Kucak dolusu sosyal delil sağlamak, bunu yapmanın en rahat ve en etken yollarından biridir. Buradaki düşünce, potansiyel müşterilerin teklifinizden memnun bulunduğunu gördüklerinde, onların da beğenme olasılıklarının yüksek olmasıdır. Reel antak kalma olduğunuzu işaret etmek için hüviyet detayları ya da takip kayıtları şeklinde değişik türde kanıtlar da sağlayabilirsiniz.

“Sadece hiç bir şey cesaretini kırar sağlamaktan daha çok risk güvenceler. “Para iadesi” ya da “iade garantili” şeklinde terimler, alıcının riskini ortadan kaldırmaya destek sağlar, bu sebeple çözümler üstünde satıcıyla beraber çalışın ürün ya da hizmetten memnun değillerse.”

Kullanıcı Deneyimine Odaklanın

Bir site ziyaretçisini dönüştürmek istiyorsanız, pozitif yönde bir kullanıcı deneyimi sağlamak oldukca önemlidir. Her şey, kafa karışıklığına yer bırakmadan sezgisel ve anlaşılır olmalıdır. Her şey iyi bir kullanıcı arayüzü tasarımı ile adım atar.

Tıklama alan açılış sayfası tasarımlarının iyi mi oluşturulacağı aşağıda söylenmiştir.

ilk başlarda, yalnızca mesajı destekleyen fotoğrafları ve videoları ilave edin. Açılış sayfanızı oldukca fazla unsur, zıt renkler ya da lüzumsuz menülerle doldurmaktan kaçının. Ihmal etmeyin, harekete geçirici mesajınız gösterinin yıldızı olmalı.

Dahil edilecek iyi görsel öğeler, açıklayıcı videolar ve ürün ya da hizmetinizin bir görüntüsüdür. Bunlar aslına bakarsak dönüşüm oranlarınızı artırabilir.

Açılış sayfanızın “taranabilirliğine” de odaklanmanız en iyisi olacaktır. Bu, içeriğin, kullanıcının teklifinizi gözden geçirse bile anlayabileceği kadar yapılandırılmış ve organize olduğu anlama gelir.

En son, günümüzde daha çok insan parlak zeka telefon kullandığından, açılış sayfanızın mobil cevap verme hususi durumunu unutmayın.

Bir Açılış Sayfası Trafik Olmadan Faydasızdır

En iyi açılış sayfaları bile yeterince kalifiye trafik çekmiyorlarsa dönüşüm sağlamayacaktır. Potansiyel satın alan yaratma ve reklamlar önemlidir ve işte bu nokta bağlantı kısaltıcılar Bitly yardım şeklinde.

E-postalarınızda, haber bültenlerinizde ve reklamlarınızda rahat dağıtım için açılış sayfası bağlantılarınızı birazcık kısaltır. Ek olarak, marketing kampanyalarınızı daha da optimize etmek için trafik kaynaklarını izlemenize destek olacak UTM parametrelerini de dahil edebilirsiniz.

Bitly’yi bugün parasız kontrol edin ve marketing kampanyalarınızı güçlendirmenize iyi mi destek olabileceğimizi görün.

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli