Dünyanın En Çok Takipçiye Sahip Ünlüleri

Meşhur kişilikler, eski zamanlarda insanları bir tek tv ve beyazperdeden selamlayan ünlüler, giyindikleri giysi yahut bir filmimizde sıkmış olduğu parfüm ikonik bir hale gelirdi. Hızla gelişen teknolojinin gelişmesiyle beraber bu kişiler bizlere bir tek bu kanallardan değil, sosyal medya vesilesiyle da ulaşmaya başladı. Artık bir ünlünün en sevilmiş olduğu kitabı, evinde kullandığı paspası yahut telefon modelini bir tek bir tıkla görüntüleyebiliyoruz.

Yüz milyonlarca birey tarafınca yakip edilen bu insanların içinde futbolcusu da var, şarkıcısı oyuncusu da. Dünyanın en ‘tesir yaratan’ isimlerini araştıran bir firma, meşhur kişilerin sosyal medya hesaplarında bulunan toplam takipçilerini göz önünde bulundurarak bir sıralama hazırladı. İnsanları etkilemeyi en fazlaca başaran ilk ismin de Cristiano Ronaldo olduğu ortaya çıktı.

Listenin zirvesinde, 517 milyon takip edeni olan Cristiano Ronaldo var

Global çapta insanları etkilemeyi başaran isimlere baktığımız süre çoğunluğun ABD’dan çıktığını görüyoruz. Dünyayı etkilemeyi başaran insanların yaş averajı 37 çıkarken, listeye meşhur YouTuber PewDiePie, eski Amerika başkanı Barack Obama ve güldürmen Kevin Hart şeklinde adların de dahil bulunduğunu görüyoruz. Isterseniz dünyayı etkilemeyi başaran 10 meşhur kişiliğe daha yakından bakalım.

Sosyal medyada toplam takipçi sayısına bakılırsa en etken 10 isim:

Cristiano Ronaldo (517 milyon takipçi)Justin Bieber (455 milyon takipçi)Ariana Grande (429 milyon takipçi)Selena Gomez (425 milyon takipçi)Taylor Swift (361 milyon takipçi)Dwayne Johnson (342 milyon takipçi)Katy Perry (338 milyon takipçi)Kylie Jenner (333 milyon takipçi)Rihanna (332 milyon takipçi)Kim Kardashian (319 milyon takipçi)

Listedeki öteki 40 isim:

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini hakkındaki sorun yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli