e
sv

Ekran suratı en güzel akıllı telefonlar!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Birkaç yıldır çağdaş akıllı telefonlar, olağan 60 Hz yerine 90 Hz ve 120 Hz’lik artırılmış yenileme suratına sahip ekranlar sunuyorlar. İşte ekran suratı en âlâ telefonlar!

Ekran suratı, karelerin yenileme suratının artması sayesinde, ekrandaki fotoğrafın süratli bir halde değiştirilmesi ve daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor. Bu, bilhassa sistem arayüzü ile çalışırken, toplumsal ağlarda ve dinamik oyunlarda ekranı kaydırırken, çok süratli bir formda değişen sahnelerde fark edilebiliyor.

Fakat, görüntü izlerken, 60 Hz kâfi oluyor. Bu nedenle birtakım akıllı telefonlar, aygıtın ekranda hangi içeriğin görüntüleneceğini otomatik olarak belirleyen ve bunun için hakikat hertz’i seçen, uyarlanabilir bir yenileme suratı sunuyor. İşte bu pil üzerindeki yükü azaltmanıza ve aygıtın özerkliğini artırmanıza müsaade veriyor. Aksi halde daima 120 Hz açıkken, aygıt daha süratli batarya boşaltıyor.

İşte Ekran Suratı En Güzel Akıllı Telefonlar!

Samsung Galaxy S21

Güney Koreli Samsung Galaxy S21 şirketinin amiral gemisi “Hızlı” ekranlı akıllı telefonların parlak bir temsilcisi. Aygıt, Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.2 inçlik bir ekranla donatılmış. Bu bir matris tipi olan Dinamik AMOLED 2X. Organik piksellere sahip tüm ekranlar üzere, Samsung Galaxy S21’in ekranı da yüksek kontrasta, artan renk doygunluğuna sahip ve koyu pikselleri vurgulamadan siyahı gerçek bir biçimde görüntüleyebiliyor.

Galaxy S21, üstte bahsettiğimiz adaptif yenileme suratı teknolojisini destekliyor. Varsayılan modu 60-120 Hz olarak değiştirmek mümkün.

Xiaomi Mi 11

Çinli şirket Xiaomi, amiral gemisi akıllı telefonu Mi 11‘i yüksek yenileme suratına sahip bir ekranla donatmış. Aygıt, WQHD + çözünürlüğe sahip 6.81 inç AMOLED matris çeşidini barındırıyor. Evvelki modelde olduğu üzere Mi 11 de uyarlanabilir yenileme suratını destekliyor. Ölçümler, görüntülenen içeriğe bağlı olarak 30, 60, 90 ve 120 Hz ortasında değişebiliyor.

Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 10 Pro, yüksek kaliteli ekrana sahip aygıtın orta fiyat segmentinde bulunabileceğini kanıtlayan bir akıllı telefon.

Redmi Note 10 Pro, AMOLED matrisli ve Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.67 inç ekranla donatılmış. Bu ekranın avantajı, başka aygıtların 90 Hz yenileme suratı aldığı bir vakitte, Redmi Note 10 Pro’nun pazarın amiral gemileri üzere 120 Hz ile gelmesi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli