e
sv

Elektrikli 2022 BMW i3 Sedan Çin’de ortaya çıktı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

BMW 3 Serisi’nin büsbütün elektrikli versiyonu bir müddettir kamuflajlı formda test ediliyordu. Kelam konusu modelin tasarımı bugün Çin’de ortaya çıktı. Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, BMW i3 olarak isimlendirilen modelin görsellerini paylaştı.

İsmin baş karıştırıcı olduğu aşikar. Çünkü Alman markanın zati i3 isminde bir elektrikli hatchback modeli mevcut. Karşımızda duran 2022 BMW i3 sedanın ise bu modelle bir alakası yok. Dizaynına baktığımızda 3 Serisi’ni temel aldığını görebiliyoruz. Art kısımdaki ’35 L’ rozeti de uzun aks aralı versiyona işaret ediyor.

BMW i3 sedanın teknik ayrıntıları şimdi belirli değil. Yalnızca büsbütün elektrikli olduğu, azami suratının 180 km/s olduğu ve 250 kW‘lık (335 hp) motora sahip olduğu bilgisi paylaşılmış. Bunun yanı sıra i3 sedanın yalnızca geriden itişli olarak satılması olası.

2022 BMW i3 sedanın uzun aks uzaklıklı versiyonu Çin pazarına özel olabilir fakat standart versiyon öteki pazarlarda da yerini alacaktır. Öte yandan Çin dışında da i3 ismini taşıyıp taşımayacağını bilmiyoruz. Çünkü üstte da belirttiğimiz üzere BMW’nin bu ismi taşıyan bir öteki modeli var ve 2013 yılından bu yana üretimde.

Anlaşılan o ki tüm ayrıntıları 2022 BMW i3 sedanın resmi tanıtımında öğreneceğiz. Görseller ortaya çıktığına nazaran tanıtımın yakın olmasını bekleyebiliriz. Nisan ayındaki Pekin Araba Fuarı da bu tanıtım için en güçlü alternatiflerden. Hususla ilgili gelişmeleri siz bedelli okurlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli