e
sv

Elon Musk açıkladı: Tesla, Dogecoin’i ödeme metodu olarak kabul edecek!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in fitilini ateşledi. Tesla, birtakım eserlerin satışında Dogecoin’i ödeme tekniği olarak kabul edecek. Bu haberin akabinde DOGE fiyatı artış gösterdi.

Elon Musk son tweetinde, “Tesla, kimi eserleri Doge ile satın almaya imkan tanıyacak. Nasıl gittiğine bakacağız.” dedi. Dogecoin ile Tesla araba satın alınamayacak lakin Tesla markalı öbür eserler alınabilecek. Elon Musk, gidişata nazaran araba satışlarında da Dogecoin’i ödeme usulü olarak kabul edebilir.

Tesla birinci kez Dogecoin kabul ediyor

Elon Musk geçen sene Tesla’nın Dogecoin’i kabul etmesi hakkında bir anket açmış ve bu anket büyük beklenti yaratmıştı. Dogecoin fiyatı 0,73 dolar ile rekor kırmıştı. Elon Musk beklentileri boşa çıkarmış geri adım atmıştı. Hatta Tesla’nın ödeme tekniği olarak kabul ettiği Bitcoin’i de seçeneklerden kaldırmış ve münasebet olarak kripto para madenciliğinin çevreci olmadığını belirtmişti. Elon Musk’ın bu kararı ile Çin’in madencilik yasaklarının birleşince Bitcoin 1 ayda 60 bin dolardan 35 bin dolara kadar düşerek büyük yıkım yaşamıştı.

Dogecoin fiyatı ne kadar?

Elon Musk’ın son kararı Dogecoin fiyatının yanı sıra Bitcoin fiyatını da önemli ölçüde etkileyecektir. Haberi hazırladığımız sırada Dogecoin yüzde 15 artış ile 0,19 dolardan dolardan süreç görüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli