e
sv

Elon Musk yılın bireyi seçildi, Bitcoin’e bildiri verdi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ile dala istikamet verirken öteki taraftan manipülasyonlar, hengameler ve özel hayatı ile gündemden hiç düşmeyen Elon Musk kıymetli bir mükafata layık görüldü. Time mecmuası Elon Musk’ı yılın bireyi seçerek kapağına koydu. 

Elon Musk yılın bireyi

66 milyondan fazla takipçisi ile Twitter toplumsal ağını en tesirli kullanan kişi olarak kabul edilen Elon Musk küçücük bir meskende oturuyor. Müzikçi Grimes ile birlikteliğinden olan çocuğuna verdiği isim ile reaksiyon toplayan ünlü CEO teknoloji dünyasında pek çok kıymetli işe imzasını atmıştı. 

İnternet dünyasında şifrelenmiş bağlantının öncülerinden olan Elon Musk sonrasında PayPal’ı kurarak sanal ödeme sistemlerinin de öncüsü oldu. Tesla markası elektrikli ve otonom araçların liderliğine soyunurken SpaceX markası da insanlığı Mars’a taşımanın planlarını yapıyor. Bu muvaffakiyetler onu dünyanın en güçlü şahsı haline getirdi. 

Times mecmuası klâsik yılın şahsı seçimini tamamladı ve ünlü iş adamını mecmuanın kapağına koydu. 2010 yılında son olarak Mark Zuckerberg’i kapağına taşıyan Times o günden bu yana teknolojik şahsiyetlerden biraz uzak duruyordu. Texas’taki Starbase üssünde bir röportaj da veren Elon Musk tekrar kripto paralara çatmadan duramadı. Bitcoin’in yenilikçi olmasına rağmen transfer fiyatlarının yüksek olmasını eleştiren ünlü isim bir latife olarak başlamasına karşın Dogecoin ağının bugün çok süratli ve ucuz olduğunu vurguladı. 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli