Elon Musk’ın Bitcoin’den Vazgeçtiğini Düşündüren Paylaşım

Kripto para yatırımcılarının 2020-2021 boğa sezonunda en fazlaca konuşmuş olduğu isim olan Elon Musk, geçtiğimiz saatlerde tekrar gündem olmayı başardı. Twitter’da icra ettiği bir paylaşımda Bitcoin yazarak kırık kalp emojisi kullanan Musk, Bitcoin’in saatler içinde ortalama 4.000 dolar kıymet kaybetmesine yol açtı. Bu düşüş normal olarak, öteki kripto para birimlerini de direkt etkiledi. Bitcoin, yaşanmış olan düşüş daha sonra 36 bin 665 dolar seviyelerinden muamele görmeye devam ediyor.

Elon Musk’ın Twitter’da icra ettiği paylaşımda bir de görsel bulunuyordu. Bu görsel, ayrılmakta olan bir çiftin konuşmasını gösteriyordu. Sizlerle azca sonrasında paylaşacağımız imaj, birtakım kesimlerce Elon Musk’ın Bitcoin’den vazgeçmiş olduğu benzer biçimde yorumlandı. Bu da esasen sallantıda olan piyasalara bir darbe daha vurmuş oldu.

Elon Musk’ın Bitcoin ile alakalı icra ettiği son paylaşımı

Elon Musk’ın paylaşmış olduğu görüntüde yer edinen bayan, “Linkin Park şarkısından tekrar makbuz yaparsan senden ayrılacağımı söylemiştim fakat aslen başka birini buldum” diyor. Erkekse buna yanıt olarak “Kısaca, tekrar de ayrım etmedi.” cümlesini kuruyor. Ayrıca “So in the end it didn’t even matter?” ifadesinin de Linkin Park’a ilişkin bir laf bulunduğunu belirtelim.

Ayrıca, Musk’ın tek paylaşımı bu değildi. Kendi paylaşımını yanıtlayan milyarder, tekrar bir imaj paylaştı. Bu görüntüde ise görüntülü konferans icra eden bir çift yer ediniyor, adam arkadaşının ağlaması üstüne “Niçin ağlıyorsun?” diye soran bayan “Seni özledim.” cevabı alıyordu. Fakat adam, bu cümleleri kurarken bir taraftan da kripto para piyasasında grafik takip edeni yapıyordu. Kısaca insanın ağlamasına neden olan şey sevgilisini özlemesi değil, para kaybediyor oluşuydu.

Binance CEO’su CZ, Elon Musk’ın paylaşımlarına gönderme yapmış oldu

Elon Musk’ın piyasayı etkileyen açıklamaları, Binance CEO’su CZ tarafınca görmezden gelinmedi. Twitter’da icra ettiği açıklamalarda “Manipüle olmayın.” ifadelerine yer veren CZ “HODL“, etiketini kullandı. Hodl ibaresinin, borsa dünyasında elde tutmaya idame etmek, satmamak anlamına geldiğini de belirtelim.

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini hakkındaki problem yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli