e
sv

En İyi Adobe After Effects İpuçları

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

En İyi Adobe After Effects İpuçları

Adobe Premiere Pro üstünde çalışmanız bittiğinde, üstünde çalıştığınız projeye hususi efektler eklemenizi, seyretme yada linkleme şeklinde eylemler gerçekleştirmenizi elde eden Adobe After Effects için hazır duruma gelecektir. Adobe After Effects’teki düzenleme işlemini hızlandırabilen ve daha verimli hale getirebilecek bazı ustalaşmış ipuçlarını listeledik.

Dosyaları Bir Klasörden Direkt Süre Çizelgesine Sürükleyip Bırakın

Düzenlemek istediğiniz dosyaları klasörden sürükleyip direkt süre çizelgesine bırakarak içe aktarmak için süre kazanın. Süre çizelgesindeki dosyayı sağ tıklayın ve çekimlerinizi içeren klasöre erişmek için Finder’da Göster seçeneğini belirleyin.

Bağlantı Noktasını Konumlandırmak İçin Arkasında Kaydırma Aracını Kullanın

Arkasında Kaydırma aracını kullanarak bağlantı noktasının konumunu ayarlayın. Bağlantı noktasını bir katmanın kenarlarına tekrardan yerleştirmek kimi vakit istediğiniz efektleri uygulamanızı sağlayabilir. Bir PC kullanıcısıysanız ve bağlantı noktası için görkemli konumu bulmak için Pan-Behind ikonuna tıklayın ve Command tuşunu yada Control tuşunu basılı tutun.

Projenize Yeni Katmanlar Eklemek İçin Katmanları Çoğalt Hususi durumunu Kullanma

Klavye kısayollarını kullanmak, zamandan tutum etmenin etkili bir yoludur. Yeni bir katman oluşturmak istiyorsanız, projenizdeki mevcut katmanı tıklayın ve arkasından Command + D tuşlarına basın. Bu eylem otomatikman başka bir katman ekleyecektir ve bununla birlikte efektleri çoğaltmak için de kullanabilirsiniz.

Klavyeden Kompozisyon Ve Katman İşaretçileri Ekleme

İşaretçiler, videoya uyguladığınız efektler üstünde daha fazlaca denetime haiz olmanızı elde eden güçlü düzenleme araçlarıdır. Bir katman işaretleyici oluşturmak için katmanı seçin ve * tuşuna basın. Bu eylem yeni bir katman işaretleyici oluşturur. Yalnız bir kompozisyon oluşturucu oluşturmak istiyorsanız hiçbir katmanın seçilmediğinden güvenli olun ve * tuşuna basın.

AE Otomatik Kaydetmeyi Etkinleştirin Ve Projenizin Güvenli Olduğundan Güvenli Olun

Bir proje üstünde çalışmaya başlamadan ilkin otomatik kaydetme hususi durumunun etkinleştirildiğinden güvenli olun. Bunu yapmak için Düzenle’yi tıklayın ve arkasından Tercihler’i seçin. Açılır menüden Otomatik Kaydet seçeneğini seçin ve arkasından Projeleri Otomatik Olarak Kaydet kutusunu işaretleyin.

Çalışmalarınızın Örneklerini Göstermek İçin Kareleri Kaydedin

Müşterilerinize çalışmanızın iyi mi ilerlediğini göstermeniz gerekiyorsa, projenin tamamını oluşturmak yerine tek bir kare kaydedin. Kompozisyon> Çerçeveyi Değişik Kaydet’e giderek tek bir kareyi kaydedebilirsiniz. Dosya ve Photoshop Katmanları seçeneklerinden Dosya seçeneğini belirleyin ve çıktı biçimini ayarlayın.

AE Klavye Kısayollarını Değişim yapma

Klavye kısayolları, post prodüksiyon sürecinde önemli bir süre kazandıran faktördür. After Effects, Adobe Premier Pro’nun aksine kendi kısayollarınızı değiştirmenize ve ayarlamanıza olanak tanır. Yalnız, tamamen parasız olan KeyEd Up komut dosyasını indirmeniz gerekir, yalnız kayıtlı bir Adobe Suite kullanıcısı olmanız gerekir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli