e
sv

En iyi katlanabilir telefonlar

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Artan sayıda cihaz üreticisi yeni ve yenilikçi parlak zeka telefon tasarımlarında ellerini denerken, en iyi karşı koyabilir telefonlar için rekabet kızışıyordu. İlk karşı koyabilir telefonlar tökezlemelerden nasibini alırken, geçtiğimiz yıl çıkan cihazlar, karşı koyabilir tasarımların vaat ettiği verimlilik ve taşınabilirlik karışımını sunmaya yaklaştı. Ve daha da fazla telefon yolda.

Yeni gelenlerin temizlenmesi için yüksek bir çıta olacaktır. Samsung, Motorola ve diğerlerinin ilk cihazları, daha geleneksel telefonlara alternatif olarak karşı koyabilir telefonların kurulmasına yardımcı oldu. Ve hatta LG parlak zeka telefon işinden çıkarken – bu süreçte bir dizi çift ekranlı telefonu terk ederken – karşı koyabilir telefonlar hiçbir yere gitmiyor.

Nerede üstün olduklarını ve hala nerede yetersiz kaldıklarını öğrenmek için bir dizi karşı koyabilir telefonu denetim ettik. İşte şu anda satın alabileceğiniz en iyi karşı koyabilir telefonlara bakıyoruz.

En iyi karşı koyabilir telefonlar hangileri?

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi karşı koyabilir telefon, 2019’da piyasaya sürüldüğünde emsalsiz Fold’u bozan hataların çoğunu düzelten Samsung Galaxy Z Fold 2’dir. karşı koyabilir bir telefon – daha büyük ekranla gerçekten daha fazlasını yapabilirsiniz.

Samsung, parlak zeka kapaklı telefon tarzı bir tasarıma ve öncekinden daha düşük bir fiyat etiketine sahip olan Galaxy Z Flip 5G ile karşı koyabilir alanda bire iki yumruk sunuyor. Yalnız çift ekranlı cihazlara en yenilikçi yaklaşım, ikinci ekranın ana ekranın arkasına gizlendiği LG Wing olmalıdır. Ekstra ekran alanına ihtiyacınız olduğunda, ikincil paneli yerine döndürmeniz yeterlidir. Kulağa oldukca ilginç geliyor, bir tek Wing testlerimizde değerini kanıtladı. LG, parlak zeka telefon işini kapatma sürecinde olduğu halde Wing için destek sunmaya devam etmeyi planlıyor.

Jüri, diğeri büyük karşı koyabilir telefon sürümü Motorola Razr 5G üzerinde hala yok. Geçmişten kalan tasarımı kesinlikle takdir etmemize rağmen, emsalsiz Razr hype kadar yaşayamadı. 5G bağlantısı eklerken birkaç önemli iyileştirme de getiren bu yeni model mağazalara yeni geldi, çünkü hala incelemeyi bekliyoruz.

En iyi karşı koyabilir telefonlar

1. Samsung Galaxy Z Fold 2

Satın alabileceğiniz en iyi karşı koyabilir telefon

Ana ekran boyutu: 7,6 inç (2208 x 1768 piksel; 120 Hz) | İkincil ekran boyutu: 6,2 inç (2260 x 816 piksel) | İşlemci: Snapdragon 865 Plus | RAM / Depolama: 12GB / 256GB | Boyut, açıldı: 6,2 x 5 x 0,27 inç | Kapalı boyut: 6,2 x 2,6 x 0,66 inç | Ağırlık: 9,9 ons

Elastiki Mod fazlaca yönlülük ekler

Daha dayanıklı tasarım

Büyük, kullanışlı kapak ekranı

Oldukça pahalı

Nispeten ağır

Emsalsiz Galaxy Fold’un lansmanına gölge düşüren tasarım kusurlarının hiçbir izini bulamayacaksınız. Samsung geri döndü ve Galaxy Z Fold 2’nin menteşesini ve dayanıklılığını iyileştirerek ilk karşı koyabilir telefonunu yine tasarladı. Sonuç, mevcut en iyi karşı koyabilir ve hareket halindeyken daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak bir telefon oldu.

Daha önce olduğu şeklinde, Samsung’un telefonu içeride büyük bir ekranı ortaya çıkarmak için açılıyor. Yalnız menteşe artık bir kam mekanizmasına sahip olduğundan, Galaxy Z Fold 2’yi farklı açılarda açarak ekranı görüntüleme ve hareket alanlarına ayıran yeni bir Flex modu özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Aynı anda üç uygulamayı başlatmak için uygulama çiftlerini bir araya getirdiğinizde çoklu görev de geliştirildi.

Galaxy Z Fold 2’deki dış kapak ekranı 6,2 inç’e genişledi ve size telefonu açmanıza gerek kalmadan geniş bir çalışma alanı sunuyor. Bunu yaptığınızda, süreklilik modu, artık daha büyük olan iç ekranda kaldığınız yerden devam edebileceğiniz anlama gelir.

Samsung’un bu yılın sonlarında yeni bir Galaxy Fold’u piyasaya sürmesi muhtemeldir – muhtemelen Mayıs ayında. Yeni telefonun Galaxy S21 Ultra’nın meydana getirdiği şeklinde S Pen desteği ekleyeceği bildiriliyor. Yalnız bu gelene kadar, Galaxy Z Fold 2, karşı koyabilir bir telefonun yapabileceklerinin standardını belirliyor ve kalıcı bir fiyat indirimi desteği ile artık öncekinden 200 dolar daha ucuz.

2. Samsung Galaxy Z Flip 5G

En iyi karşı koyabilir kapaklı telefon

Ana ekran boyutu: 6,7 inç (2636 x 1080) | İkincil ekran boyutu: 1,1 inç (300 x 112) | İşlemci: Snapdragon 865 Plus | RAM / Hafıza: 8GB / 256GB | Boyut, açıldı: 6,6 x 2,9 x 0,28 inç | Boyut kapalı: 3,4 x 2,9 x 0,61-0,68 inç | Ağırlık: 6.46 ons

Kompakt tasarım

Elastiki mod desteği

5G bağlantısı

Düşük pil ömrü

Kolayca bulaşır

Galaxy Z Fold 2 tamamen işi halletmekle ilgiliyse, Galaxy Z Flip 5G stile odaklanır. Samsung, yaklaşık yirmi yıl önce popüler olan kapaklı telefon tasarımını yine tasarlıyor, bir tek onu karşı koyabilir bir ekranla donatıyor. Sonuç, cebinize tam olarak sığan ve telefonu açtığınızda 6,7 ​​inç ekrana genişleyebilen kompakt bir cihazdır.

Bu telefonun özü de var. Galaxy Z Fold 2’den önce bile, Z Flip bizi Flex modu ve bölünmüş bir ekranda bir uygulamanın farklı bölümlerine yetişme yeteneği ile tanıştırdı. Minik dış ekran, Kapak’taki tam kapak ekranı kadar kullanışlı olmayabilir, bir tek bildirimleri yanıp sönebilir ve hatta bir selfie çekerken ve telefonu açmak istemediğinizde vizör görevi görebilir.

Emsalsiz Galaxy Z Flip’i inceledik, bir tek Samsung ondan sonra Snapdragon 865 Plus işlemcili bir 5G sürümü ile çıktı. (Emsalsiz Flip bir Snapdragon 855 Plus yonga seti kullandı.) Bunun ve çoklu görev özelliklerinde yapılan bazı iyileştirmelerin dışında, Galaxy Z Flip 5G temelde denetim ettiğimiz Z Flip ile aynı telefon. Samsung, Galaxy Z Flip 5G’nin fiyatını 1.199 dolara düşürdü ve bu da onu daha uygun fiyatlı karşı koyabilir telefonlardan biri haline getirdi – ve kim hatırlar yeni bir sürümün bu yılın ilerleyen dönemlerinde çalışacağının sinyalini veriyor.

3. LG Kanadı

Ana ekran boyutu: 6,8 inç (2460 x 1080) | İkincil ekran boyutu: 3,9 inç (1240 x 1080) | İşlemci: Snapdragon 765G | RAM / Hafıza: 8GB / 256GB | Boyut, açıldı: Uygulanamaz | Kapalı boyut: 6,67 x 2,93 x 0,43 inç | Ağırlık: 9,74 ons

Uygulamalar için parlak zeka çift ekran deneyimleri

Sağlam döner mekanizma

Gimbal kamera kullanışlıdır

O şekilde ki pil ömrü

Oldukça hantal

LG Wing daha az karşı koyabilir bir telefon ve daha fazlaca dönen bir telefona benziyor. İkinci bir ekranı ortaya çıkarmak için açılmak yerine, ikinci panel ana panelin arkasındadır ve ek ekran alanına ihtiyaç duyduğunuzda dışarı doğru döner. Başka bir şey değilse, LG’nin parlak zeka telefon işini kapatma kararı ışığında telefonu şimdi tavsiye etmek zor olsa bile, geçtiğimiz yıl gördüğümüz telefonlar için daha benzersiz tasarımlardan birini geliştirmesi için LG’ye puan verin.

İkincil ekran, telefonun yönüne bağlı olarak ekranlarda gördüklerinizi ayarlayan bir hile yapmaktan daha fazlasıdır. Mesela, ikinci ekran açıkken bir YouTube klibi izleyin ve küçük 3,9 inç ekran oynatma kontrollerini barındırır. Ayrıca belirli oyunlar için bir kontrol paneli olabilir. Birkaç kez Wing’in uygulamaları düzgün bir şekilde yönlendirmemesiyle ilgili birkaç sorunla karşılaştık, bir tek çoğunlukla, ihtiyaç duyduğumuzda hazırda ikinci bir panele sahip olma deneyiminden keyif aldık.

Bu ikinci ekran, Wing’i bir oldukca telefondan daha kalın yapar ve nerede ise Galaxy Z Fold 2 kadar ağırdır. Ayrıca bir telefon için en yüksek doları ödemekte zorlanabilirsiniz, bir tek yalnızca bir Snapdragon 765G işlemci alırsınız ve daha dirayetli bir yonga seti elde edemezsiniz. dönüş. Tekrar de, bu akıllıca tasarlanmış bir cihaz ve özellikle tek elle kolay video çekimi için LG Wing’in gimbal kamerasını takdir ediyoruz.

4. Motorola Razr 5G

Geçmişten karşı koyabilir bir patlama

Ana ekran boyutu: 6,2 inç (2142 x 876) | İkincil ekran boyutu: 2,7 inç (800 x 600) | İşlemci: Snapdragon 765G | RAM / Hafıza: 8GB / 256GB | Boyut, açıldı: 6,7 x 2,9 x 0,31 inç | Kapalı boyut: 3,6 x 2,9 x 0,63 inç | Ağırlık: 6.77 ons

Hızlı Görünüm ekranı, hareket kontrollerini destek sağlar

5G uyumlu

Pahalı

Verizon’un mmWave ağıyla çalışmayacak

Motorola, Samsung’un Galaxy Z Fold 2 ile meydana getirdiği Motorola Razr 5G ile aynı numarayı çekebileceğini umuyor – daha başarılı bir devam filmi ile cansız bir ürün lansmanını takip ediyor. Neredeyse Motorola Razr 5G’yi inceleme şansımız olmadı, bir tek orijinali Motorola Razr (2019) incelememiz için denetim ettikten ondan sonra , Motorola’nın girebileceği tek yön yükseldi.

Emsalsiz Razr, geçmiş yılların kapaklı telefon tasarımlarına geri dönen şık görünümlü bir telefondu. Yalnız yapı kalitesi etkilemedi, kamera hayal kırıklığına uğradı ve telefon, pil testimizde sadece 6 saat ondan sonra zayıfladı. Motorola, Razr’ın 5G versiyonu ile bu sorunlardan bazılarını ele almış şeklinde görünüyor; bu, konik çene, dayanıklı menteşe ve kapalıyken telefonun iki tarafını aynı hizada tutan katlanmış ekran şeklinde önemli tasarım değişiklikleri sunuyor. Dış Hızlı Görünüm ekranı artık hareket kontrollerini destekliyor ve daha fazlasını yapmak için bu ekranı kullanabilirsiniz. Daha dirayetli bir Snapdragon 765G işlemci, 5G bağlantısı eklerken performansı artırmalıdır.

Bu değişiklikler Motorola Razr 5G’nin 1.399 $ fiyatına kadar yaşamasına yardımcı olacak mı? Yeni sürümü kesin olarak denetim ettiğimizde güvenli olacağız.

Dayanabilir bir telefonda ne aranmalı

Dayanabilir bir telefon satın almadan önce, standart bir telefonun yapamayacağı türden bir cihazın sizin için neler yapabileceğini düşünmeniz gerekir. Dayanabilir telefonlar için fiyatlar çok yüksek, bundan dolayı ekstra ekran alanına gerçekten ihtiyacınız olmadıkça, bir phablet veya denetim ettiğimiz diğeri en iyi büyük telefonlardan biriyle daha iyi durumda olabilirsiniz .

Dayanabilir bir telefonun daha oldukca iş yapmanıza yardımcı olacağını düşünüyorsanız, cihazın yapısına dikkat ettiğinizden güvenli olun. Galaxy Fold ve emsalsiz Motorola Razr şeklinde erken karşı koyabilir telefonların tasarım tuhaflıkları vardı, bu da bizi bu telefonları kaydırmaya yöneltti. Galaxy Z Fold 2 ile Samsung, 1.999 dolarlık telefonun günlük kullanıma dayanma olasılığını artıran bazı tehlikeli sonuç değişiklikler yaptı. (Öyleyse bile, hala suya dayanıklı değildir.) Çünkü, karşı koyabilir bir telefonun menteşesini araştırın ve bir telefon üreticisinin cihazın açılıp kapanacağını kaç kez söylediğini araştırın.

Dayanabilir bir telefon satın alırken göz önünde bulundurulması gereksinim duyulan iki ekran vardır – daha büyük dahili ekran ve genellikle cihazın dışında bir ikincil ekran. Bu dış ekranla neler yapabileceğinizi öğrenin – tam uygulamaları çalıştırabilir misiniz yoksa yalnızca bildirimler ve diğeri birkaç özellik için orada mı? Ekran, Samsung’un kapak ekranında kullandığınız uygulamanın cihazı açtığınızda sizi beklediği süreklilik özelliği şeklinde bir şeyi destekliyor mu?

Boyutun yanı sıra – kapalı, karşı koyabilir bir telefonun yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz bir şey olduğundan güvenli olmak isteyeceksiniz – geleneksel telefonları yargılamak için kullandığınız birçok kritere bakıyorsunuz. Buna işlemci, kameralar ve – özellikle – pil ömrü dahildir. Sonuçta, genellikle karşı koyabilir bir telefonda gücü açık tutmak için birden fazla ekran vardır.

Dayanabilir telefonların parlak zeka telefon dünyasında oldukca yeni bir kategori olduğunu unutmayın ve bu segmentte fazlaca fazla değişiklik görmeyi umuyoruz. Samsung, 2021’de daha uygun fiyatlı karşı koyabilir cihazlar vaat ediyor ve bildirildiğine bakılırsa Galaxy Z Fold ve Galaxy Z Flip’in yeni sürümleri de çalışmalarında içeriyor. Ek olarak, Samsung’un kaydırılabilir ekranı olan Galaxy Scroll adlı bir cihazda çalıştığı söyleniyor

Diğeri telefon üreticileri kendi cihazlarını planlıyor olabilir. Söylentiler, Apple’ın bir iPhone Flip geliştirdiğini öne sürüyor, bir tek bu telefonun bu yıl çıkması pek olası değil. Bir söylenti Google Pixel Fold da geliştirme aşamasında olabilir ve bu bir sonbahar başlangıcı için uygun olabilir.

Artık görmeyi beklemediğimiz bir telefon LG Rollable. LG, bir CES 2021 açılış konuşması sırasında telefonla dalga geçtikten ondan sonra bu yıl bir sürüm sözü vermiş olsa da, genişletilebilir ekrana sahip telefon, LG’nin kapatılan telefon işinin kurbanı şeklinde görünüyor.

Dayanabilir telefonları nasıl denetim ediyoruz

En iyi karşı koyabilir telefonları, herhangi bir parlak zeka telefonu incelediğimiz şeklinde denetim ediyoruz. Grafik performansını ölçmek için Geekbench 5 ve 3DMark şeklinde sentetik karşılaştırmalar dahil olmak üzere laboratuvar testleri yapıyoruz. Ayrıca Adobe Premiere Rush uygulamasını kullanarak her telefonda gerçek dünyaya ilişkin bir video kod dönüştürme testi yapıyoruz ve sonucu zamanlıyoruz.

Bir telefonun ekranının kalitesini ölçmek için, panelin parlaklığını (nit cinsinden) ve her ekranın ne kadar renkli olduğunu (DCI-P3 renk gamı) belirlemek üzere laboratuar testleri gerçekleştiriyoruz. Bu durumlarda, daha yüksek sayılar daha iyidir. Ayrıca her panelin renk doğruluğunu, daha düşük sayıların daha iyi ve 0 puanının olağanüstü olduğu bir Delta-E derecesi ile ölçüyoruz.

Telefonun, ekranı 150 nit parlaklığa ayarlanmış olarak hücresel ağ üzerinden internette gezinmesini sağladığımız özel bir pil testi yapıyoruz. Peşinden, telefonun gücünün ne kadar sürede biteceğini hesaplıyoruz. Dayanabilir telefonlar için bu testi telefonun ana ekranında yapıyoruz.

Ayrıca, her karşı koyabilir telefondaki kameraları, karşılaştırmalı çekimler yapmak için sahaya çıkarıp, genellikle benzer özelliklere sahip başka bir cihazla denetim ediyoruz. Bazı durumlarda, bu karşı koyabilir bir telefon veya aynı fiyat kademesindeki başka bir cihazdır.

zeki teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini hakkında problem yaşıyorsanız tam yerindesiniz Kaynak En güncel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini ile alakalı mesele yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır … Ek olarak eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza olanak sağlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli