En Kısa Sürede Favorilere Eklenecek 25 Google Arama İstatistikleri

Birçok yönden, marketing bir oyundur. trend izleme. Trendleri tespit etme ve kullanma hikayesinde en iyi olan pazarlamacı, ticari pazar payını, marka bilinirliğini ve sonunda hasılatını kazanır.

Peki trendleri iyi mi ararsınız? Ve nereden başlıyorsunuz?

Daha fazlasına haiz olduğundan %92 küresel arama motoru pazarının bu iki probleminin cevabı Google’dır.

Google’ın en yakın rakibi Bing, yalnızca %2,5 Pazar payının yüzde 1.5’ini Yahoo oluşturuyor. Google, detaylı arama neticeleri, derinlemesine analizler ve gelişen hizmet teklifleri yardımıyla devamlı olarak rekabette zafer iddiasında bulunurken, dağıtım son birkaç yılda nispeten istikrarlı kaldı.

“Google” kelimesinin süratli bir halde alınmasını, “aramak” – “Bir tek Google’a koyacağım”, “bunu Google’da yapması imkansız mısın?” “Google’da değil mi?” Çevrimiçi informasyon arama mevzubahis olduğunda, Google’ın aleni ara dijital önder bulunduğunu söylemek abartı olmaz.

Google ek olarak arama neticelerini kişiselleştirmek için gayret sarf eder ve bu da kullananların bir sonraki soruları olduğunda Google’ı seçme şanslarını artırır. Bir Gmail ya da başka bir Google hesabına giriş yapmamış kullanıcılar için firma, arama geçmişlerini ve tercihlerini tahmin etmek için anonim olarak depolanan tarayıcı çerezlerini kullanır.

Google hesaplarında celse açan kullanıcılar için Chrome’un tarayıcı geçmişi, Google’ın yaş, dil tercihi, cinsiyet ve arama tercihlerine nazaran bir profil oluşturması için lüzumlu verileri sağlar ve bu veriler döndürülen arama sonuçlarının çeşidini bildirir. Vaziyet, bu yaklaşımın rahat bir örneğini sunar: Kullananların vaziyet hizmetleri açıksa, genel ilgi düzeyini çoğaltmak için Google arama neticeleri coğrafi konuma nazaran filtrelenir.

Şimdi, bu senenin en iyi Google Arama istatistiklerine bir göz atalım ve marketing stratejinize istikamet veren trend aramaları daha derinlemesine inceleyelim.

2021’deki En İyi Google Arama İstatistikleri

Artık trend olan mevzuları iyi mi arayacağımızı öğrendiğimize nazaran, Google’ın bu son olarak istatistiklerle aramayı iyi mi etkilediğine bakalım.

 1. 2020’de ilk beş Google araması “Seçim neticeleri”, “Koronavirüs”, “Kobe Bryant”, “Koronavirüs güncellemesi” ve – şaşırtıcı olmayan bir halde – “Koronavirüs emareleri” idi. (Google)
 2. Google aramalarının %50’den fazlası tıklama olmadan sonlanmış oluyor. (Arama Motoru Arazi)
 3. Bütün arama sorgularının %92’si uzun kuyruklu anahtar kelimelerdir. (geri bağlantı)
 4. Ekim 2020 itibariyle, Google’a 267 milyondan fazla tekil Amerika ziyaretçisi vardı. (istatistikçi)
 5. URL’lerin %89’u ve 1-20 arasındaki konumlardaki URL’lerin %37’si mobil ve masaüstünde değişik sıralanır. (SEMRush)
 6. Şu anda dünya genelinde 1,8 milyardan fazla Gmail kullanıcısı var. (Teknik Jüri)
 7. Görüntüleri ve metni sıkıştırmak, internet sayfalarının %25’inin 250 KB’den ve %10’unun 1 MB’den fazla tutum etmesine destek olabilir. Bu değişimler, Google SERP’lerinde derhal çıkma oranlarını düşürür ve sayfa sıralamasını artırır. (Google)
 8. Chrome, 2020’de internet tarayıcısı pazar payının %69’unu oluşturdu. (Net Pazar Payı)
 9. 2021’de internet trafiğinin %56’sı cep telefonlarında gerçekleşti. (Geniş Bant Arama)
 10. Google aramalarının %14’ü sorudur. (geri bağlantı)
 11. 2020’de 500 anahtar kelime, bütün arama kütlesinin %8,4’ünü oluşturdu. (geri bağlantı)
 12. Masaüstünde birincilik için yaklaşık tıklama payı, sırası ile %31,5 ve %24 ile mobilden daha yüksektir. (Gelişmiş Web Sıralaması)
 13. Google’da ücretli bir arama ağı reklamını tıklama olasılığı, öteki arama motorlarından dört kat daha çok birey (%63) Amazon (%15), YouTube (%9) ve Bing (%6). (El çantası)
 14. Gençlerin %55’i her gün Google’da sesli aramayı kullanıyor. (Pazarlama Dalışı)
 15. Google arama ağı reklamlarını tıklayan kişilerin %55’i, bunların metin reklamları olmasını tercih ediyor. (El çantası)
 16. İşletmeler Google Ads’e harcadıkları her 1 Amerika Doları için yaklaşık 2 Amerika Doları gelir elde eder. (Google)
 17. Google Ads’de sektörler genelinde yaklaşık tıklama payı, arama ağında %3,17 ve görüntülü reklam ağında %0,46’dır. (Kelime Akışı)
 18. Bir anahtar kelime için yaklaşık tıklama başına maliyet ortalama 0,61 Amerika dolarıdır. (geri bağlantı)
 19. AdWords’de bütün sektörlerde yaklaşık tıklama başına maliyet, arama için 48,96 Amerika doları ve görüntüleme için 75,51 Amerika dolarıdır. (Kelime Akışı)
 20. Internet sayfalarının %90’ından fazlası Google’dan sıfır naturel trafik almaktadır. Bir tek ortalama %5’i her ay 10 ya da daha azca ziyaret almaktadır. (Ahrefler)
 21. Bütün Google aramalarının üçte biri bir görsel içindir ve SERP’lerin %13’ü bir “Imaj Paketi” ihtiva eder. (Moz)
 22. Yaklaşık anahtar kelime kabaca iki kelime uzunluğundadır. (geri bağlantı)
 23. AdWords’te bütün sektörlerde yaklaşık dönüşüm payı, arama için %3,75 ve görüntülü reklam için %1,77’dir. (Kelime Akışı)
 24. Google Arama’nın 190’dan fazla değişik sürümü vardır. ((*25*))
 25. 25. Google, Eylül 1998’de ünlü kapılarını açtığında, günlük yaklaşık yalnız 10.000 arama sorgusu yapıyordu. (“Araştırma

Arama hacimleri dünya vakalarına ve gelişen haber kapsamına cevap olarak devamlı dalgalanırken, hangi aramaların trend bulunduğunu, ne kadar süratli arttığını ve benzer anahtar kelime sorgularıyla iyi mi bağlantılı olduklarını bilmek önemlidir.

Seçeneklerden biri dağılım görüntüsü yaklaşımı olsa da (Google’a potansiyel bir trend kavramı yazmanız ve toplam kaç sonucun rapor edildiğini görmeniz yeterlidir), daha hedefli seçenekler çoğu zaman daha iyi arama performansı için daha rahat bir yol sağlar.

Aşağıdaki kısımda bulunan en kullanışlı araçlardan kimilerini inceleyelim.

1. Google Trendler

“Arama Yılı”nı inceleyin, Google Trendler dersleri alın ve şu anda nelerin trend bulunduğunu görün. Ek olarak, mevsimselliği ortaya çıkaran ve marketing takviminizi buna nazaran planlamanıza imkan tanıdıkları olan, vakit içerisindeki alaka alanlarının zirvelerini ve vadilerini de görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak, kampanyalarınızı daha iyi hedeflemek için alakalı mevzuları ve sorguları bulun ve mevzunuzun trend olduğu alt yerleri belirleyin.

google-trends-istatistikleri

2. Google ile düşünün

Aramada hızlanmanızı elde eden yazıları, kıyaslama raporlarını ve tüketici analizlerini keşfedin. Reklam öneri stratejilerinden marka jingle’larına kadar, işletmeniz için Google aramasından iyi mi yararlanacağınız hikayesinde tahsil alırken daha büyük düşünmenize destek olacak entresan içerikler bulacaksınız.

google ile düşün

3. heyecan

Belli gayri muayyen düşmanca siyasal tartışmalar için Twitter’da celse açın. Eyaletinizde, ülkenizde ya da bütün dünyada trend olan şeyleri ortaya çıkarmak için “trendler” hususi durumunu kullanın. Bir trende tıkladığınızda, mevzuyla alakalı en iyi tweet’leri, alakalı haberleri ve canlı yanıtları da görürsünüz.

twitter trendleriGörüntü Kaynağı

4. BuzzSumo

BuzzSumo ile son 12 ayda ya da son 24 saatte en oldukça paylaşılan içinde ne olduğu belirleyin. BuzzSumo, sektörünüz, rakipleriniz ve öğrendiğiniz etkileyiciler için mühim olan mevzuları derinlemesine incelemenize ve çözümleme etmenize imkan tanır.

buzzsumo trendleri

5. beslemek

Bu RSS besleme toplayıcı, favori markalarınızı takip etmenize ve en yeni içeriklerini tek bir yerde görmenize imkan tanır. Sektörünüzü, becerilerinizi ya da – tahmin ettiğiniz benzer biçimde – trend olan mevzuları arayarak favorilerinizi ilave edin ve yeni yayıncılar keşfedin. Feedly ek olarak anahtar kelime ikazları ayarlamanıza da imkan tanır, böylece ilgilendiğiniz konulardaki son olarak trendleri devamlı takip edersiniz.

feedly-google-trends

6. Reddit

Yenilik ve kullanıcı tabanlı oylama, Reddit’te içeriğin iyi mi önceliklendirileceğini belirler. Ana sayfaya süratli bir ziyaret, size trend olan ya da popüler gönderileri gösterir. Ek olarak, daha ilgili bir feed için ülkeye ya da yeniliğe nazaran filtreleyebilirsiniz.

reddit-popüler-trendler

7. Ahrefler

Rekabetçi araştırmalar yapın, bir anahtar kelimeye odaklanın ya da trend olan mevzuları arayın. Ahrefs, trend olan içinde ne olduğu belirlemenize destek sağlar ve rakiplerinizi geride bırakmak için ne yapmanız icap ettiğini gösterir.

ahrefs-google-arama-trendleri

8. Cep

Cep, internet’deki herhangi bir yerden içerik kaydetmenize imkan tanır. İçeriğinizi istediğiniz zaman gözden geçirin ve sizinle ilgili trend olan mevzuları bulmak için Keşfet sayfasına gidin.

cep popüler arama

9. Quora

Quora’ya kaydolun ve ilginizi çeken mevzu alanlarını seçin (mesela, “yeni başlayanlar”, “marketing” ve “iktisat”). Quora, içerik alaka alanlarınızla alakalı sorularla feed’inizi stoklayacaktır. Bu size müşterilerinizin ne sorduğuna, rakipler hakkındaki reel zamanlı tartışmalara dair düşünce verir ve hatta deneyimlediğiniz mevzularla alakalı soruları yanıtlamanıza imkan tanır.

quora-trend-konular

Google Etkinizi Genişletme

Netice olarak? Google, hem arama aynı zamanda internet tarayıcısı pazar paylarının en büyük parçasına haizdir ve şirkete kişiselleştirilmiş, reel zamanlı arama neticeleri sunması için güç veren bir takım birbirine bağlı hizmet sunar.

Pazarlamacılar için bu, Google’ı tüketici sadakatini çoğaltmak, yeni müşterilerle kur yapmak ve alan kişi dönüşümlerini iyileştirmek için yeri doldurulamaz bir çalgı haline getiriyor. Eyleme geçirilebilir trend verileri ve alakalı kaynak istatistiklerle donanmış marketing ekipleri, Google etkilerini genişletebilir ve satış dönemini süratli bir halde başlatmak için doğru içeriğin doğru müşteriler tarafınca görülmesini sağlayabilir.

pazarlama durumu

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …student loan.

Bu Hizmet Yazılarına Bakın

mevzu dışı olucak sadece bu hizmete bir bakmanızı öneririz  güvenlik kamerası Yeni Nesil Anons Sistemi Emniyet açısından en çok ölçüde olan ve yeni nesil anons sistemleri içinde değerlendirilen Honeywell acil anons sistemi ihtar özelliği bakımından öteki seçeneklerden oldukça daha etken özelliklere haizdir.

f5market.com Emniyet açısından günün her saatinde en çok emniyet imkanı sunan Honeywell acele anons sistemi yedek parça ve servis olanağına haizdir. Honeywell marka cihazların servis ve yedek parça kategorisindeki tüm problemlerini yakın zamanda çözüme kavuşturuyoruz mevzu dışı olucak sadece bu hizmete bir bakmanızı öneririz hırsız alarm sistemi

Firmamızın ihtisas alanı yalnız kurulum ile sınırı olan bir değildir. Kurulum sonrası Honeywell acele anons sistemi için lüzumlu servis işlemleri ve yedek parça temininin yanı sıra, kurulum işlemi için lüzumlu tüm teçhizatlar firmamız tarafınca temin edilmektedir mevzu dışı olucak sadece bu hizmete bir bakmanızı öneririz yangın algılama sistemi

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli