e
sv

Facebook, 2021’in en makûs şirketi seçildi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Eski ismiyle Facebook olarak bilinen Meta, yapılan bir anket sonucunda 2021 yılının en berbat şirketi seçildi. Oylamalarda Meta, en yakın takipçisi Çinli e-ticaret devi Alibaba’dan %50 daha fazla oy alarak isim değişikliğiyle insanların bakış açılarını değiştirmeyi isterken makûs bir başlangıç yaptı.

‘Meta’ ile işler yoluna girebilir

Yahoo Finance, her yıl yılın en güzel ve en makûs şirketlerini seçtikleri bir anket yapıyor. Bu yıl için hazırlanan ankete katılan 1541 kişi, birçok şirketin yer aldığı seçenekler ortasında en makûs şirket olarak Meta’yı tercih etti. Meta, toplam oyların %8’ini aldı.

Düzenlenen ankette kullanıcıların yalnızca oy vermesi yerine o oyu neden verdiğine dair de bilgiler istendi. Meta’nın en makus şirket olarak seçilmesinin arkasında kullanıcılar tarafından, şirketin kullanıcıların güvenliği yerine paraya daha çok değer verdiği, platformlarında konuşma özgürlüğünün gereğince sağlanamaması ve genç kullanıcıların platformlarda makûs etkilenebildiği üzere sebepler gösterildi.

Ankette, Meta’nın kullanıcıların inancını tekrar kazanıp kazanamayacağı sorusuna ise iştirakçilerden %30 oranında olumlu oy geldi. Facebook’un yeni bir başlangıç yapmak istemesi ve metaverse ile uyumlu olacak halde çatı şirketinde isim değişikliğine giderek Meta olarak tekrar isimlendirilmesi, kimi kullanıcılar tarafından gereksiz bir uğraş olarak görülse de ankete katılan kimi kullanıcılar bu durumu olumlu bir atılım olarak karşıladı.

2 trilyon doların üzerinde bir piyasa pahasına sahip Microsoft ise Yahoo Finance tarafından 2021’in en uygun şirketi seçildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli