Facebook, Alakasız Veriler İçin Bir Çözüm Geliştiriyor

Günümüzde verilerimizin kullandığımız her uygulama ve cihaz tarafından toplandığı ve saklandığı bilinen bir gerçek ve bundan kaçışımız yok. Toplanan verilerimiz içerisinde alakasız veriler olsa dahi bunlar, sistemlerde saklanmaya devam ediyor. Bu durum da veri depolarının boyutlarını önemli ölçüde artırabiliyor.

Facebook da bu durumu engelleyebilecek bir teknoloji üstünde çalışmaya başladı. Şirket bünyesindeki araştırmacılar, yapay zekâ sistemine “Expire Scan (Geçerlilik tarayıcısı)” adlı bir özellik ekleyecek. Bu özellik, bir yapay zekânın sinirsel informasyon işlemesinin, bilgileri ne kadar alakalı olduklarına ve atanmış görevleriyle en alakalı olanlara bağlı olarak sıralamasına yardımcı olacak.

Yapay zekâ, sahip olduğu alanı daha verimli yönetebilecek:

Özellik, ilk başlarda gerekli bir bağlamda hangi informasyon parçasının en yararlı olduğunu tespit edecek ve analiz ettiği verilere dayanarak bu bilgiye geçerliliğini yitirecek bir tarih verecek. En önemli verilere verilen tarih oldukça ileri bir tarihken ilgisiz olduğu biri olan verilere daha yakın tarihler verilecek ve veriler böylelikle otomatik olarak silinebilecek.

İlgili kategoriye yeni bir veri eklendiğinde sistemin yalnızca eklenen informasyon parçasına tarih belirlemeyecek, bununla birlikte kategori içindeki tüm ilgili içeriğin tarihlerini tekrar değerlendirecek. Böylece yapay zekâ, sahip olduğu alanı daha etkin bir şekilde kullanabilecek, kullanırken de kendini geliştirebilecek.

Facebook, yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağına dair neredeyse bir açıklama yapmadı. Bununla beraber özellik hakkında emek harcamalar neredeyse somut bir aşamaya gelmedi. Yapay zekâ üzerindeki bu çalışmanın aylar, kim hatırlar yıllar sürmesini bekleyebiliriz.

CURRENT TECHNOLOGY BLOG WEBSITE

security camera If you’re having bother with the most recent era information, rising technological gadgets and the intake of technological gadgets, you’re in the suitable position. Technoone.netgives you all of the knowledge you wish to have in a loose situation. Moreover, the  plugin  permits you to throttle HTTP requests on your website online .emergency alarm systemWordPress paid subject matters Development  Your Web site with  WordPress Subject mattersWordPress free Themes When creating web pages with WordPress, hundreds of open supply and paid subject matters burglar alarm systemYou might have the choice to choose between. F5 Era safety techniques andfire detection system

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli