Facebook Küçük İşletmeler için ‘İyi Fikirler Festivali’ni Açıkladı

 

Facebook bu hafta, pandeminin negatif etkilerinden kurtulan minik işletmeleri desteklemek için bir kampanya başlattı. Sosyal ağ, marketing stratejilerini güçlendirmek için platformunu iyi mi kullanacakları hikayesinde parasız tahsil ve öneriler taktim etmek için “Facebook İyi Fikirler Festivali” isminde yedi haftalık bir sanal edinim başlattı.

​Festivalin açılışı, 28 Haziran’da Birleşmiş Milletler Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (MSME) Günü’nün kutlanmasına muadil geldi. Facebook, BM ve Dünya Tecim Örgütü tarafınca başlatılan bir kalkınma ajansı olan Internasyonal Tecim Merkezi ile ortaklık yapmış oldu, minik işletmelerin yine inşa edilmesine destek olmayı amaçlayan içerik sağlamak.

​”Festival süresince hem esin verici bununla beraber eğitici içinde ne olduğu ele aldık, ”diyor küresel satın alan pazarlaması başkan yardımcısı Michelle Klein bir blog gönderisinde. “Ağlarınızı büyütmenin, çevrimiçi ürün satmanın ve daha fazlasının yaratıcı yollarını öğrenmenize destek olacak parasız dijital kabiliyet eğitimlerine ve etkileşimli atölyelere devamlı erişiminiz olacak.”

Facebook’un sanal festivali, sosyal ağın e-ticaret için daha büyük bir merkez olmayı ve hasılatını mobil reklamcılıktan uzaklaştırmayı amaçlamasıyla geliyor. Firma geçen sene, bir çok hedefli kampanyalar uygulamak için Facebook’un self servis araçlarını kullanan minik ve orta ölçekli işletmelerden oluşan 10 milyon reklamvereni bulunduğunu söylemiş oldu. Küçük işletmeler için geçindiren desteğinin bir parçası olarak, Facebook bu ay komisyon toplama planını geciktirdi platformlarında açılan ücretli etkinlikler ve aboneliklerde.

​Muhtelif Marvel Universe filmlerinde rol almasıyla tanınan kadın oyuncu Zoe Saldana, minik işletmelerin başarı hikayelerini sergilediği ve Facebook ve Instagram’ın işletmeler için yazılım araçları hakkındaki tahsil verdiği için festivalin ev sahibi. Festivalin ana haftası 12-16 Temmuz içinde Facebook for Business ve Instagram Sayfasında olacak, kendi web sitesine göre.

Festivalin programı hem de “Queer Eye” yıldızı ve moda tasarımcısı Tan France’ın ev sahipliği icra ettiği video dizisi “Boost My Business”ın en yeni sezonunu da yer alıyor. Dizide yer edinen işletmeler içinde, Siyah ve Yerli bayanlar tarafınca yazılmış kitapların yer almış olduğu Siyahlara ilişik bir kitapçı olan Sistah SciFi olacak. Bölüm, bu işletme sahibinin kitapçısı için çevrimiçi bilinirlik oluşturma hakkındaki öğrendiklerini paylaşacak.

Konaklama Sektörüne Odaklanma

Konaklama endüstrisi pandeminin daha fena etkilerini yaşadığından, İyi Fikirler Festivali içinde ne olduğu bu minik işletmelerin iyileşmesine destek olmaya adadı. Facebook bir ankette, hizmet ve konaklama sektörlerindeki işletmelerin ortalama dörtte birinin pandemi esnasında kapandığını tespit etti.

Sosyal ağ, “Found on Facebook” isminde yeni dijital serisinde New York City’deki PriaVanda benzer biçimde restoran işletmecilerinin profilini çıkarıyor. Hint restoranı Desi Galli, pandemi esnasında ülke çapında gönderilmek suretiyle yiyecek kitleri oluşturarak aleni kaldı. Ek olarak, insanlara evde Hint yiyecekleri yapmayı öğretmek için resim paylaşım uygulamasının TikTok klonu olan Instagram Reels’i kullandı.

Facebook, işletmelerin yine açıldığı bölgelerde “İşe Geri Dönme” hakkındaki hususi bir tahsil oturumu sunacak. Sosyal ağ, muhtelif mevzularda tahsil taktim etmek için Adobe, BigCommerce, Canva, Intuit, Milli Restoran Derneği benzer biçimde şirketlerle işbirliği kurdu. Bunlara bir fiyatlandırma stratejisi geliştirme, tasavvur ipuçları ve içerik oluşturma dahildir.

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …student loan.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli