e
sv

Fitbit Charge 4 Özellikleri ve Fiyatı Ne Kadar?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Fitbit Charge 4 Özellikleri ve Fiyatı Ne Kadar

Her bir kullanıcının yaşına ve dinlenme niteliğinde kalp atış hızına göre kişiselleştirilmiş bir aktivite seviyesi göstermeyi amaçlayan şirketin, bu kadar farklı özellikleri ve etkili sporf halinde ölçümleri doğru meydana getiren ilk cihazıdır. Kullanıcının özelleştirilmiş kalp atış hızı göstergelerinde ne kadar zaman harcadığını izler ve yorucu egzersizler için daha ayrıntılı sunumlar yapar.

Giyilebilir teknolojik cihazlar kategorisinde kabul edilen markalardan kabul edilen Fitbit, sporcu kullanıcıları için yeni bir teknolojik ürünü ile bekleyenlerin karşısına çıkıyor. Firma, resmi olarak merakla beklenen Fitbit Charge 4 piyasaya sürdü.

ARTILARI

 • Dahili GPS
 • Sağlam tamamlayıcı tatbik
 • Spotify desteği
 • Daha çok uyku aracı
 • Fitbit Pay bütün modellerde mevcuttur (sadece Özel Sürüm değil)
 • Motive Edici Etkili Bölge Dakikaları metriği
 • Şık tasavvur

EKSİLERİ

 • Renkli monitör yok
 • Monitör uyandırma titiz olabilir
 • Temel arayüz

Fitbit Charge serisi, özgün modelin 2014 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana piyasadaki en sevdiğimiz fitness takipçilerimizden kimilerini üretti . Şimdi dördüncü nesli olan Fitbit, egzersiz rotanızı haritalamak için GPS ilavesi ile Charge ailesiyle alakalı sevdiğimiz şeyleri geliştiriyor. bir telefon, Spotify desteği, daha çok uyku aracı ve Etkili Bölge Dakikaları adı verilen motive edici yeni bir standardize. Plus Fitbit Pay artık sadece daha pahalı Special Edition’da değil, bütün Charge 4 modellerinde mevcut. Renkli bir monitör görmek istesek de, 149.95 $ Ücret 4 muhteşem bir güncelleme ve Editörlerin Tarzı.

Tasavvur, Navigasyon, Pil Ömrü ve Kurulum

Charge 4, en kalın noktasında yarım inçten daha az ölçüleriyle şık görünüyor. Standart modelden 20 $ daha pahalı olan, sadece yansıtıcı granit / siyah dokuma bant ve ayrıca terli egzersizler için kullanabileceğiniz klasik siyah elastik bir plastik bant ile birlikte gelen Special Edition’ın (bu incelemede resmedilmiştir) stilini özellikle seviyorum. Bantları değiştirmek daha rahat olamazdı. İzleyicinin peşinde iki ufak düğme vardır – bir bandı serbest bırakmak ve yenisini takmak için bunlara basmanız yeterlidir.

Selefi benzer halde, Charge 4, çapraz olarak bir inç ölçen gri tonlamalı bir dokunmatik ekrana sahiptir. Hem de, gri tonlama bu noktada dişte biraz uzuyor , özellikle 25 $ Wyze Band’daki parlak, renkli ekrana kıyasla . Dışarıda gölgede olduğunuzda, Şarj 4’ün ekranının okunması kolaydır. Güneşte gözlerini kısmak zorunda kaldım.

Varsayılan olarak, monitör pil ömründen tasarruf etmek için hızla kapanır, sadece Monitör Vakit Aşımı ayarıyla ne kadar zaman aleni kalacağını ayarlayabilirsiniz. Cihazın sol yanındaki endüktif düğmeye dokunarak (bu hem de arayüzde gezinirken geri dönmenize izin verir), bileğinizi hafif sallayarak veya ekrana dokunarak uyandırabilirsiniz. Kontrol ederken, uyandırmak için bazen ekrana birkaç kere dokunmam icap etti ki bu can can sıkan olabilir. Genel hatlarıyla, monitör ne olursa olsun Şarj 5’te ele alınmasını istediğimiz ana sorundur.

İzleyiciyi ruh halinize veya o gün gideceğiniz görünüme bağlı olarak farklı saat yüzleriyle özelleştirebilirsiniz. Geçerli saati, tarihi ve gün için adım sayınızı yayınlayan Mod Saat Tarihini seçtim. Öteki saat yüzleri, Etkili Bölge Dakikalarınız ve kalp atış hızınız benzer biçimde ek ölçümleri gösterir.

Arayüz kolay ve düzenli. O gün attığınız adımlarınız, saatlik adımlarınız, Etkili Bölge Dakikaları, mevcut ve dinlenme kalp atış hızınız, kat edilen mesafe, yakılan kaloriler, çıkılan katlar, uyku verileriniz, kilonuz, su alımınız dahil olmak üzere fitness istatistiklerini görüntülemek için saat yüzünden yukarı kaydırabilirsiniz. ve dahası. Saat yüzünden sola kaydırmak Egzersiz, Spotify, Ajanda, Rehavet, Zamanlayıcılar, Alarmlar, Hava Durumu ve Ayarlar dahil olmak üzere cihaz üzerindeki uygulamalara erişmenizi sağlar. Saat kadranında aşağı doğru bir kaydırma, bildirimlerinizi getirir.

Fitbit, Charge 4’ün pilinin GPS kullanırken yedi güne kadar veya beş saate kadar dayandığını söylüyor. Tam 24 saat taktıktan ondan sonra (GPS’i kontrol etmeden önce), Şarj 4 hala yüzde 85 bataryaya sahipti ve bu çok iyi. Bir antrenmanı izlemek için GPS kullanmak bu sayıyı mühim ölçüde daha hızlı tüketti, sadece bu bekleniyordu.

Pil ömrünü korumak için, yanınızdayken telefonunuzun GPS’ini ve yanınızda olmadığında Charge 4’ün GPS’tepsi kullanan Dinamik GPS isimli bir özelliği etkinleştirebilirsiniz.

Charge 4, 164 feet’e kadar suya dayanıklıdır; Vaka olmadan birkaç kere duşta giydim. Fitbit, cilt tahrişini önlemek için izleyiciyi suda giydikten ondan sonra kurutmanız icap ettiğini söylüyor. Fitbit ayrıca, özellikle egzersiz yaptıktan veya terledikten ondan sonra düzenli olarak onu ve bileğinizi temizlemenizi önerir.

Doğru bir kalp atış hızı ölçümü için, Şarj 4’ü hareket etmeyecek kadar sıkı takmalısınız, sadece bileğinizde iz bırakacak veya kan dolaşımınızı kesecek kadar sıkı olmamalısınız. Bileğinizi bir mola vermek ve tahrişi önlemek için periyodik olarak gevşetmeli veya tamamen çıkarmalısınız.

Charge 4’ü Fitbit uygulamasıyla bağlamak basittir. Uygulamayı açarsınız, Bir Cihaz Ayarla’yı seçin, izleyiciyi şarj cihazına takın ve şarj olduğunu belirtmek için ekranda gülen yüzün görünmesini bekleyin. Oradan, Bluetooth vesilesiyle telefonunuzla eşleştirmek ve bildirimleri etkinleştirmek için uygulamadaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Tatbik ondan ondan sonra Charge 4’ünüzü kurmaya ve varsa yazılım güncellemelerini yüklemeye başlar ki bu benim için bir saatten fazla sürdü.

Fitness ve Sağlık Takipçisi

Şarj 4 adımlarınızı, mesafenizi, çıktığınız katları, yakılan kalorileri ve yağ yakma, kardiyo veya en yüksek kalp atış hızı bölgesinde harcanan zaman için kazanılan yeni bir standardize olan Etkili Bölge Dakikalarını izler. Kadınlar, adetlerini ve doğurganlık dönemlerini takip etmek ve adetlerinin neresinde olduklarını bileklerinden görüntülemek için Fitbit uygulamasını kullanabilir.

Charge 4’ün GPS’i desteği ile telefonunuzu evde bırakabilir ve bileğinizde reel zamanlı hızınızı ve mesafenizi görebilirsiniz. GPS yedi farklı aktivite türü ile çalışır: koşu, yürüyüş, bisiklete binme, yürüyüş, aralıklı egzersizler ve kano, sörf ve kayak benzer biçimde şeyler için yeni bir aleni hava egzersiz modu.

Charge 4’ün GPS’tepsi kullanmak için ahenkli egzersiz programlarından birini seçin, GPS sinyalini bekleyin ve ardından Başlat’a dokunun. Bu özelliği 23 dakikalık yürüyüş / koşu için kontrol ettim ve muhteşem çalıştı.

Bir koşu sırasında, Şarj 4, ekranda mesafenizi ve hızınızı ve ne kadar süredir devam ettiğinizi gösterir. Yağ yakma, kardiyo veya doruk bölgesine ulaştığınızda, titreyecek ve ekranda cesaret verici bir bildirim gösterecektir. Bir koşuyu tamamladıktan ondan sonra Ücret 4, antrenmanınızın uzunluğu, kaç mil katettiğiniz, ortalama hızınız, kaç Etkili Bölge Dakikası biriktirdiğiniz, ortalama ve en çok kalp atış hızınız, kaç kalori yaktığınızı içeren bir özet gösterir. attığınız adımların sayısı ve ne kadar yükseğe tırmandığınız.

Fitness Takipçilerini Nasıl Kontrol Ettiğimizi Görün

Bir sınırlama, arka planda bir antrenmanı izleyip aynı anda başka bir uygulamayı kullanamamanızdır. Bu, antrenmanınızı bitirmedikçe müziğinizi kontrol etmek için Spotify uygulamasına veya saati görmek için saat kadranına geri dönemeyeceğiniz demektir.

Fitbit uygulamasının Egzersiz bölümünde, herhangi bir noktada rotanızı ve kalp atış hızı bölgenizi yayınlayan renk kodlu bir egzersiz kesafet haritası görebilirsiniz. Harita, koşu / yürüyüşüm için, yola çıktıktan kısa bir müddet ondan sonra kardiyo bölgesine ulaştığımı ve geri kalan zaman boyunca yağ yakımı, kardiyo ve tepe yerleri içerisinde geçiş yaptığımı gösterdi. Başka bir renk kodlu harita, koşu boyunca hızınızdaki değişiklikleri gösterir.

Charge 4, yaşınıza ve dinlenme kalp atış hızınıza bağlı olarak bir aktivite sırasında ne kadar sıkı çalıştığınızı ölçen Etkili Bölge Dakikalarına sahip ilk Fitbit cihazıdır. Ne tür bir egzersiz yapıyor olursanız olun, yağ yakma bölgesinde geçirdiğiniz her dakika için bir Etkili Bölge Dakikası kazanırsınız ve kardiyo veya yoğun bölgede geçirdiğiniz zaman için iki katına çıkarsınız. Sıkı çalışıyorsanız ve kardiyo veya doruk bölgesine ulaşıyorsanız, elde ettiğiniz Etkili Bölge Dakikaları antrenmanınızın uzunluğunu aşabilir. Sözgelişi 23 dakikalık yürüyüşüm / koşum sırasında 42 Etkili Bölge Dakikası biriktirdim.

Varsayılan hedef haftalık 150 Etkili Bölge Dakikası veya Fitbit’in öteki faydaların yanı sıra rahatsızlıkları önlemeye, kaygıyı azaltmaya ve bilişsel işlevi ve uykuyu iyileştirmeye yardımcı olabileceğini dediği günde ortalama 22 dakikadır. Fitbit uygulamasında Etkili Bölge Dakikaları hedefinizi değiştirebilirsiniz.

Charge 4’te koşu, bisiklet, yüzme, yürüyüş, koşu bandı ve aleni havada antrenman dahil olmak üzere önceden yüklenmiş altı Egzersiz Kısayolu vardır, sadece bunlar en sevdiğiniz aktiviteler değilse, listeyi kolayca özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için, Fitbit uygulamasının Şarj 4 bölümüne gidin, Egzersiz Kısayolları’na basın, değişiklik yapmak istediklerinizi silin ve izlemek arzu ettiğiniz aktiviteleri seçin. Bootcamp, kickboks, dövüş sanatları, Pilates, spinning, tenis ve daha fazlası dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz çok muhtelif seçenekler var. Ayrıca listeyi yeniden sıralayabilir ve en sevdiğiniz aktiviteleri rahat erişim için en üste koyabilirsiniz. Ben normal bir yoga uygulayıcısıyım, bundan dolayı onu listenin başına ekledim, ardından ağırlıklar, koşma, yürüyüş, bisiklet ve aleni havada egzersiz yaptım.

Uyku Takipçisi

Şarj 4, her gece hafif, derin ve REM uykusunda geçirdiğiniz süreyi takip eder. Uyku takipçisi, özgün Charge’dan bu yana Fitbit cihazlarında mevcutken, dördüncü nesil model, daha önce yalnızca daha pahalı Versa 2 parlak zeka saatte bulunan birtakım uyku araçlarına sahiptir . Buna, bileğinizde Uyku Puanınızı görme yeteneği ve geceleri monitörü karartan ve bütün aramaları ve metinleri susturan Uyku Modu dahildir. Uyku Puanınızı görmek için saat kadranından yukarı kaydırmanız yeterlidir. Uyku Modunu etkinleştirmek için, sol düğmeye uzun basın ve ardından sağa kaydırın.

Günlük Uyku Puanınız, uykuda ve uyanık olarak geçirdiğiniz zamana, ne kadar derin ve REM uykunuz olduğuna, uyuyan kalp atış hızınıza ve ne kadar huzursuz olduğunuza bağlı olarak size “uyku kalitenizin ve sürenizin anlık görüntüsünü” verir. Tatbik şunu açıklıyor: “Derin uyku sırasında kaslarınız gevşer ve kendini onarır ve REM uykusu sırasında hafızanız ve ruh haliniz rüya gördükçe tazelenir.”

90 veya üzeri bir uyku puanı “muhteşem”, 80 ile 90 arası “iyi”, 60 ile 79 arası “orta” ve 60’ın altı “cılız” olarak kabul edilir. Fitbit, bir çok insanın 72 ile 83 içerisinde olduğunu söylüyor.

İlk gece Şarj 4’ü kullanarak uykumu takip ettim, 6 saat 22 dakika uyuduğumu söyledi ve bana 77 uyku puanı verdi. İlginç bir şekilde, ertesi gece daha uzun bir müddet uyudum – 7 saat ve 2 dakika – ama çok daha huzursuzdum ve Şarj 4 bunu doğru bir şekilde izleyerek bana 74 uyku skoru verdi. Üçüncü gecemde kulak tıkacı takmaya karar verdim ve 6 saat 41 dakika sağlam bir uyku kazandım 80 puan.

Genel hatlarıyla bileğimin etrafından yatağa kadar herhangi bir şey giymekten hoşlanmıyorum, sadece Charge 4’ün ince biçim faktörü uyumayı şaşırtıcı derecede kolay hale getiriyor. Onu bir çentik gevşetmiştim ama yine de uykumu iyi takip ediyordu.

Fitbit uygulaması uykunuz hakkındaki varlıklı bilgiler sunar. Her gece için uykuda ve uyanık olarak geçirdiğiniz süreyi, gece boyunca uyku aşamalarınızı ve uyku nabzınızın nasıl dalgalandığını yayınlayan grafikleri görebilirsiniz. Yeterince uyanamıyorsanız, bu bilgiler iyi bir uyandırma çağrısı olabilir.

Tatbik ayrıca siz uyurken soluk alıp vermenizdeki değişiklikleri yayınlayan Tahmini Oksijen Değişimi grafiği gösterir. Tatbik, “kan oksijen satürasyonunun normalde dalgalandığını, sadece yüksek varyasyonların teneffüs sorunlarına bağlanabileceğini” belirtiyor.

Şarj 4, sizi belirtilen saatte bileğinizde hafif bir titreşimle uyandırması için sessiz bir alarm kurmanıza imkan tanır. Biriyle yatıyorsanız veya oda arkadaşlarınız ve ince duvarlarınız varsa bu olağanüstü bir özelliktir. Charge 4, hafif uykudayken sizi en müsait zamanda uyandırmak için makine öğrenimini kullanan Smart Wake’i de yardımcı olur. Daha önce Smart Wake yalnızca Fitbit’in parlak zeka saatlerinde mevcuttu.

Spotify, Fitbit Pay ve Bildirimler

Spotify desteği, Şarj cihazı kullanıcıları içerisinde en büyük istek oldu, bundan dolayı onu dördüncü nesil modelde görmek güzel. Spotify’ı kurmak için Fitbit uygulamasının Şarj 4 bölümüne gidin, Uygulamalar’ı ve ardından Spotify’ı seçin. Oradan Ayarlar’a basın ve Spotify hesabınıza giriş yapın. Fitbit’te müzik akışı hizmetini kullanmak için Spotify Premium aboneliğinizin olması icap ettiğini ihmal etmeyin.

Charge 4’teki Spotify uygulaması, son çalınan müziklerinize göz atmanızı sağlar; içeriği oynatın, karıştırın ve atlayın; şarkılar benzer biçimde; ve müzik çıkışını seçin. Tatbik, Şarj 4’e güzel bir ektir, sadece kontrolleri biraz basittir. Sözgelişi, bir çalma listesine tıklayıp hissetmek arzu ettiğiniz muayyen bir şarkıyı seçemezsiniz. Telefonunuzu da bağlamanız icap eder.

Charge 4’e bir başka güzel yükseltme, Fitbit Pay’in artık bütün modellerde standart olarak sunulmasıdır. Ücret 3’te, mobil ödeme sistemi daha pahalı olan Özel Sürüm modeliyle sınırlıydı.

Fitbit Pay ile cüzdanınızı evde bırakabilir ve doğrudan bileğinizden ödeme yapabilirsiniz. Fitbit Pay; Bank of America, Capital One, Chase, PNC, SunTrust, Wells Fargo ve öteki birçok banka ve kart veren kuruluşla çalışır (tam liste için buraya gidin ).

Kurmak için, önce Ücret 4 için dört basamaklı bir PIN kodu belirlemeniz, ardından kredi veya banka kartı bilgilerinizi ve fatura adresinizi girmeniz icap eder. Fitbit Pay’i kurduğunuzda, tatbik size satıcıların yalnızca cihaza özel bir numara göreceğini, reel kart numaranızı göremeyeceklerini, güzel bir gizlilik güvencesi göreceğini bildirir.

Kurduğunuzda, temassız ödemeleri karar veren her yerde Fitbit Pay’i kullanabilirsiniz. Kasada temassız veya mobil ödeme sembolü gördüğünüzde, Şarj 4 üzerindeki sol düğmeyi iki saniye matbu tutun. İstenirse, dört basamaklı PIN kodunuzu girin, kartınız ekranda görünecektir. Peşinden bileğinizi ödeme terminalinin yakınında tutmanız yeterlidir.

Bu hususiyet kullanışlıdır ve özellikle COVID-19 çağında yararlıdır ve potansiyel olarak mikrop yüklü satış noktası sistemleriyle temasınızı azaltmanıza imkan tanır. Yöresel bakkal dükkanım Publix’te ilk kere kontrol ettiğimde, kartımı açmak için yukarıdaki adımları izlemeden Şarj 4’ümü okuyucunun üzerinden sallamayı denedim ve ödeme açıkça gerçekleşmedi. İkinci sefer sırada beklerken kartımı açtım ve ilk başta işe yaramadı. Geri dönüp kartımı yine açmam icap etti, ondan sonra işe yaradı. Benim tavsiyem, kartınızı çekmek için ödeme yapmak üzere olduğunuz ana kadar beklemeniz.

Ücret 4 ayrıca çağrılar, metinler ve toplantı davetleri için telefonunuzdan gelen bildirimleri de görüntüleyebilir. Bir Android telefon kullanıyorsanız, kısa mesajlara hızlı yanıtlar gönderebilirsiniz. İPhone kullanıcılarının bu partinin dışında kalması utanç verici, sadece Apple’ın kapalı ekosistemi, Fitbit’in iOS’ta hızlı yanıtlar vermesini engelliyor.

Cihazınızdaki bildirimleri kontrol etmek için, Fitbit uygulamasının Şarj 4 bölümüne gidin, Bildirimler’e dokunun ve arama, metin ve takvim uyarılarını açmak veya kapatmak için geçişi kullanın. Ayrıca muayyen uygulamalardan gelen bildirimleri etkinleştirmeyi de seçebilirsiniz. Sözgelişi Amazon, Coinbase ve Slack’ten gelen bildirimleri etkinleştirdim, sadece Snapchat için bu şekil şeyleri devre dışı bıraktım.

Sonuçlar

Sağlığınızı ve zindeliğinizi yükseltmek istiyorsanız, Fitbit Charge 4 ve muhteşem arkadaş uygulaması, sizi hareket etmeye ve uykunuzu iyileştirmeye teşvik etmeye yardımcı olabilecek varlıklı bilgiler sunar. Monitörü daha iyi olabilirdi, sadece Charge 4 şık bir tasarıma, iyi bir pil ömrüne ve su dostudur. Fitbit’in serisinde, 199,95 dolarlık Versa 2 parlak zeka saat ile daha kolay 99,95 dolarlık Inspire HR fitness takipçisi içerisinde oturuyor . Bütün modellerde eklenen GPS, Spotify kontrolleri, daha çok uyku izleme aracı ve Fitbit Pay desteği ile Charge 4, satın alabileceğiniz en iyi gelişmiş fitness takipçilerinden biri ve Editörlerin Tarzı olarak öne çıkıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli