e
sv

Fortnite yayınları Houseparty üzerinden canlı olarak paylaşılabilecek

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Pandemi ile beraber hızla büyüyen sosyal medya uygulamalarından kabul edilen Houseparty, geçtiğimiz Haziran ayında Fortnite’ın geliştiricisi konumundaki Epic Games tarafınca satın alındı. Houseparty ve Fortnite hakkındaki açıklamalarda bulunan Epic Games, iki platformun da entegre bir halde çalışacağını duyurdu.

Epic Games’in resmi internet sayfası üstünden edindiğimiz bilgilere nazaran Fortnite oyuncuları oyunu oynarken direkt olarak Houseparty üstünden canlı yayınlayabilecek. Geçtiğimiz Kasım ayında da Houseparty ve Fortnite’ın beraber kullanılabilmesi için bir özellik sunan Epic Games, Houseparty üstünden Fortnite’ın oyuncularının oyun oynarken görüntülü görüşme yapmalarına olanak sağlamıştı.

Yeni özellik ile beraber Fortnite oyuncuları oynanışlarını canlı olarak Houseparty üstünden arkadaşları ile paylaşabilecek. Gösterim esnasında hem Fortnite oynanışının bununla birlikte oyuncunun parlak zeka telefon kamerasının canlı olarak yayınlanacağını da ekleyelim. Kısacası arkadaşlarınız hem oynanışınızı bununla birlikte sizi canlı olarak takip edebilecek.

Epic Games tarafınca edindiğimiz bilgilere nazaran şu an için sadece PlayStation 4, PlayStation 5 ve PC üstünden canlı yayınlar yapılabiliyor. Öteki platformların da ilerleyen dönemlerde Houseparty üstünden canlı gösterim yapma desteğine kavuşacaklarını da ekleyelim. Söz mevzusu özelliği kullanmak için tek yapmanız ihtiyaç duyulan ise Houseparty uygulaması ile Epic Games hesabınızı eşleştirmek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli