e
sv

Fraud.com, Dolandırıcılığa Karşı Yeni ve Emniyetli Tedbirler Sunuyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Müşteri kimlik doğrulaması ile gerçekleştirilen süreçler, gerçekte birinin söylediği kişi olduğunun kanıtlanması üzere başlıklara bakıldığında rastgele bir kuruluşun dolandırıcılığa karşı ne kadar savunmasız durumda olduğunu görmek mümkün. İşletmeler; Fraud.com’un daima gelişen dolandırıcılık tekniklerine yönelik sunduğu tahlil yelpazesi sayesinde, güvenlik altyapılarının problemsiz çalıştığından emin oluyor.

UK Finance tarafından yayınlanan sayılar; 2020’de kartla gerçekleşen ödemeler, uzaktan bankacılık ve çeklerdeki mali dolandırıcılık kayıplarının toplamda 738 milyon sterlini aştığını ve bunun da çevrimiçi satın almalardaki artış sebebiyle gerçekleştiğini gösteriyor. Bu büyüyen tehdide karşı kesiminde öncü pozisyonda bir dolandırıcılık aksisi tahlil sunan www.fraud.com , çağdaş dünyaya uyarlanmış üç katmandan oluşuyor:

Udentify, KYC (Know Your Customer) savunma sürecinin birinci ayağıdır. Udentify Yapay zekâ, yüz tanıma ve canlılık testleri ile müşterilerin kimlik tespiti ve doğrulamasını yaparak söyledikleri kişi olup olmadıklarını saniyeler içinde tespit eder. Kullandığı NFC ve OCR teknolojisi sayesinde dünyada geçerli tüm kimlik ve pasaportları okur ve süreci gerçekleştiren kişi ile eşleştirir.

aiReflex, süreç izleme katmanıdır. Karmaşık dolandırıcılık senaryolarını tespit etmek, önlemek ve “false positive” sonuçları azaltmak için yüksek performanslı ve gerçek vakitli yapay zeka teknolojisini kullanır, böylelikle kredi kartı, havale, EFT, SWIFT ve öteki süreçlerin inançla gerçekleşmesi sağlanır.

Fcase FOAR, fraud tespit operasyonu, otomasyonu ve olay idaresi yazılımıdır. İşletmenin davet merkezi dahil tüm kanallarını birbirine bağlayarak gerçek vakitli bilgi akışı ile beslenir. Akıllı link tahlili, RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) ve raporlama katmanları sayesinde fraud tespit operasyonları kontrol ve denetim altına alınır.

Bu birleşik yaklaşım, fraud tespit etmeyi, yönetmeyi ve raporlamayı her zamankinden daha kolay hale getirerek kuruluşlar ve müşterileri için uçtan uca müdafaa sağlıyor.

Yapay zekâ, kimlik doğrulama, biyometrik doğrulama, robotik süreç otomasyonu ve daha fazlasında en son teknolojilerden yararlanan Fraud.com, dolandırıcılık tespiti ve önlenmesi için mümkün olan en verimli ve tesirli yaklaşımı hayata geçiriyor.

Fraud.com Kurucusu ve CEO’su Emre Sayın, “Dolandırıcılığa karşı yapay zekâ temelli tümleşik tahliller üreten bir platformuz. Yeni eserler geliştirmeye devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl iki yeni eserimizi daha tanıtacağız. 2021 yılında yüzde 428 büyüdük. Maksadımız fraud tespit ve engelleme teknolojileri alanında dünya önderi olmak” dedi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli