e
sv

G.Skill, CL36 DDR5 5600 MHz Belleklerini Duyurdu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

G.Skill, yeni jenerasyon CPU platformları için hazırladığı amiral gemisi modelleriyle Trident Z5 bellek ailesini genişletti. Bellek üreticisi, Intel’in yaklaşan 12. jenerasyon Alder Lake işlemcileri için piyasadaki dünyanın en süratli DDR5-6600 belleğine sahip olduklarını tez ediyor.

Şirket ayrıyeten CL36-36-36 ile birlikte JEDEC’e özel CL40-40-40’a kıyasla tipik DDR5 bellekten daha düşük zamanlama sunuyor. Bu gecikme pahaları bile DDR4’e nazaran hayli yüksek ve Alder Lake sistem incelemelerinde bu bahis büyük değer taşıyacak.

Trident Z5 RAM’ler standart ve RGB olmak üzere iki farklı seçenekle geliyor. RGB seçeneklerinin yanı sıra modüllerde siyah ve siyah/metalik gümüş renkler kullanılmış.

G.Skill, Trident Z5 ve Trident Z5 RGB’nin DDR5-6600 sürümlerinin Samsung IC’lerini kullandığını vurguluyor ve 32GB’lık kitlerde (2x16GB) mevcut olacağını söylüyor. Üreticici ayrıyeten tezlerini desteklemek için bellek kitlerinin tam süratte çalıştığını gösteren bir ekran imgesi yayınladı.

Intel’in 12. kuşak Alder Lake ailesini bu ayın sonlarında tanıtması ve Kasım ayının başlarında satışa çıkaracağı söyleniyor. Buna ek olarak Alder Lake için amiral gemisi Z690 anakartlar, her ikisi de tüketici PC pazarında bir birinci olan DDR5 ve PCIe 5.0 dayanağına sahip olacak. Kimi üreticiler ise müşterilere daha düşük fiyat noktalarında DDR4 bellek takviyesi sunacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli