e
sv

Galaxy S22 Ultra’da 200MP Kamera Kullanılmayabilir

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Samsung, kesimde bir birinci olan ISOCELL HP1 200MP kamera sensörünü duyurmasına karşın, bahsi geçen sensörü Galaxy S22 Ultra akıllı telefonunda kullanmayacak. Bunun yerine ortaya çıkan yeni bilgiler, Koreli devin daha düşük çözünürlüklü bir kameraya bağlı kalacağını tez ediyor.

Samsung, The Elec’de yer alan habere nazaran, Galaxy S22 Ultra’da akıllı telefonun halefi olan Galaxy S21 Ultra’da kullandığı 108MP ana kamera sensörünü kullanacak. Lakin Samsung’un şimdi yeni bir 108MP sensör duyurmadığını belirtmekte yarar var. Bu nedenle şirketin önümüzdeki aylarda mevcut modülleri kullanıp kullanmayacağı yahut yenilerini duyuracağı şimdi doğrulanmış değil. Şirketin Kasım ayında Galaxy S22 serisinin seri üretimine başlayacağının bildirildiği göz önüne alındığında, yeni bir sensör için şirketten süratli bir açıklama bekleyebiliriz. Aksi halde, yeni akıllı telefon serisinde Galaxy S21 Ultra’da bulunan tıpkı sensörün kullanılacağını varsaymak yanlış olmayacaktır.


Galaxy S21 Ultra

Galaxy S22 Ultra, 108MP ana sensörün yanı sıra, S-Pen fonksiyonelliğini de koruyacak. Samsung, Galaxy Note serisine alışmış olan kullanıcıların, Note serisinin eksikliğini hissetmemeleri için birtakım iyileştirmeler sunma yoluna gidebilir. Bunun haricinde, Samsung’un Galaxy S22 ailesinin en premium üyesine 3D ToF kamera getirmesi beklenmiyor. Lakin akıllı telefon, OIS takviyeli 12MP ultra geniş açı ünitesi içerecek.

Samsung’un ayrıyeten, Galaxy S22 Ultra için 40MP ön kamera kullanacağı belirtilmiş. Lakin Galaxy S22 serisinde ekran altı kamera teknolojisi kullanılmayacak. Ekran altı kameraların manzara kalitesine bakıldığında, şirketin rastgele bir Galaxy S22 modelinde ekran altı kamera teknolojisini kullanma riskini almayacağı düşünülebilir. Çünkü Samsung’un amiral gemileri, iPhone 13 ile rekabet halinde ve düşük kaliteli kameralar ağır tenkitleri de beraberinde getirebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli