e
sv

Game Pass Rakibi PlayStation Hizmetinin Ayrıntıları Sızdı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Microsoft, Xbox Game Pass oyun hizmetine büyük yatırımlar yaptı ve platform ziyadesiyle gelişti. Sony ise PlayStation kanadıyla birlikte bu Game Pass’e rakip bir hizmet hazırlığında.

Bu noktada yeni bir görsel sızdırıldı ve PlayStation Plus platformunun üç başka katmana ayrılacağını görüyoruz. Abonelik katmanlarının tümünde çevrimiçi oyunculuk, aylık Plus oyunları, 100 GB bulut depolama, özel içerikler ve Share Play üzere özel ayrıcalıklar sunuluyor. İkinci katman, kütüphaneyi PlayStation 4 oyunlarına ve hatta kimi PlayStation 5 oyunlarına açacak. En yüksek fiyatlı katman ise üsttekilerin tümüne ek olarak demo, akış ve PlayStation geçmişinden bir oyun kitaplığı içeriyor; bu da PlayStation, PS2, PS3 ve PSP’den oyunlara erişim manasına gelmekte.

İlkbaharda piyasaya sürülmesi beklenen ve Spartacus ismini taşıyan hizmetin PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı birleştirmesi bekleniyor. Bloomberg‘e nazaran Sony, PlayStation Plus markasını muhafazaya devam edecek ve PlayStation Now’ı evreli olarak kullanımdan kaldıracak.

Xbox Game Pass şu anda büyük ilgi görüyor ve Sony de benzeri bir platform geliştirmenin vakti geldiğini düşünüyor olmalı. Şirket, bu cins bir hizmetle halihazırda olduğu üzere birden fazla düzey sunabilecek, fakat burada büsbütün yeni bir yapı kelam konusu ve oyunculara daha fazla seçenek sağlanacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli