e
sv

Game Pass üyelerine Minecraft muştusu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Oyun dünyasının ve yayıncılık dünyasının en kıymetli üretimleri ortasında yer alan Minecraft bu hafta bir hayran aktifliği düzenledi. Aktiflik Minecraft ile ilgili yeniliklere yer verirken kıymetli bir mevzuyu da gündeme getirdi. 

Game Pass PC için Minecraft muştusu

Minecraft bugüne kadar Game Pass aboneliğinin değişmez oyunu haline gelmişti fakat yalnızca Xbox One tarafında. Game Pass PC aboneleri bugüne kadar Minecraft oyunundan yararlanamıyordu. 

Microsoft yaptığı açıklamada 2 Kasım itibariyle Game Pass PC için iki Minecraft oyunu geleceğini duyurdu. Java ve Bedrock sürümlerinin ikisi birden PC kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak. Bu müjde uzun müddettir Minecraft hayranları tarafından bekleniyordu.  140 milyondan fazla oyuncusu olan Minecraft için bu duyuru değerli bir adım olarak görülüyor. Tek bir Microsoft hesabı ile iki oyuna girmek mümkün olacak fakat çapraz platform takviyesi mevcut olmayacak. 

Öteki taraftan Caves and Cliffs güncellemesinin ikinci kısmı yıl bitmeden dağıtımda olacak. Daha genişlemiş mağaralar, derinlik limiti artan dünyalar ve biyomlar bu güncellemede yer alacak. 

Yeniden bataklık biyomunu büsbütün yenileyecek ve kullanıcıların bataklıklarda meyve yetiştirebileceği ortam sunacak The Wild Update isimli güncelleme gelecek yıl dağıtıma başlayacak. Son olarak Warden isminde daha dehşetli bir karakteri ve derin karanlıklarda yeni eşyalar bulmanızı oyuna dahil edecek The Deep Dark güncellemesi de gelecek yıl misal devirde kullanımda olacak. 
 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli