e
sv

Gmail şifresi 4 adımda nasıl değiştirilir?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

İnternet üzerinde pek çok uygulama mevcut, fakat dünya üzerinde tahminen de en fazla kullanılan uygulama Gmail‘dir. Çünkü Gmail hesabı, günlük hayatta olsun, iş hayatında olsun, android telefon/tablet/tv kullanıcıları tarafından olsun faal bir halde kullanılıyor. Bu nedenle şifre güvenliği hayli kıymetli. Bu manada, yazımızda Gmail şifrenizi yalnızca 4 adımda nasıl değiştirebileceğinizi mevzu aldık.

Gmail şifresi 4 adımda nasıl değiştirilir?

Bilindiği üzere milyarlarca kullanıcısı bulunan Google’ın kullanıcılarına sunduğu Gmail hesapları gündelik hayatta çok fazla kullanılan mail sistemlerinden bir adedidir.

Bilhassa de İnternet üzerinde kullanılan uygulamaların pek birçoklarında giriş yapmak için mail adresi istenmektedir. Bundan ötürü da internet kullanan insanların büyük çoğunluğunun Gmail hesapları var. Bilhassa de android telefon/tablet/tv kullanıcılarının. Bunun yanı sıra Gmail hesabı günlük yaşantıda olduğu üzere, iş hayatında epey fazla kullanılmakta.

Özetle, birçoğumuz için hayatımızın bir modülü olan ve etkin halde kullanılan Gmail hesaplarımızın saklılığı, bu nedenle biz kullanıcılar için epeyce kıymetlidir. Bunun farkında olan kullanıcılar, bazen şifrelerini unuttukları için, bazen şifrelerinin deşifre olma derdinden, bazen ise şifrelerinin ele geçirilmesini önlemek için, ya da farklı sebeplerden değiştirmek isteyebiliyor. İnternette Gmail şifresi nasıl değiştirilir? Gmail ve E-posta şifremi unuttum ne yapmalıyım? üzere aramalar ile Gmail hesap şifresi değiştirme sürecinin nasıl yapılacağını araştıran kullanıcılar için 4 adımda kısaca anlattık.

Gmail şifrenizi değiştirme (4 adımda)

 1. Google Hesabınızı açın. (Oturum açmanız gerekebilir)
 2. “Güvenlik” kısmının altında Google’da oturum açma’yı seçin.
 3. Şifre‘yi seçin. (Tekrar oturum açmanız gerekebilir)
 4. Yeni şifrenizi girin, akabinde Şifreyi Değiştir‘i seçin. (Hepsi bu kadar)

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli