e
sv

Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticisi ve internet devi Google, bilindiği üzere hakkımızda pek çok data topluyor, geçmişteki aramalar da buna dahil. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar, internet üzerinden Google arama geçmişi nasıl silinir? Google Crome tarama geçmişi nasıl temizlenir? vb aramalar gerçekleştiriyor. Tahlili çok kolay, yazımızın devamında Google arama geçmişinizi nasıl temizleyeceğinizi 6 kolay adımda anlatıyoruz.

Google arama geçmişi 6 adımda nasıl silinir? Çok kolay!

Arama motoru Google, yapılan aramaları ve girilen web sitelerini saklıyor. Bu da kullanıcının rahatsız edici reklamlar yahut istenmeyen hizmetlerle karşı karşıya kalmasına neden olabiliyor.

Google ise bu istikamette rahatsızlığı olan kullanıcılarının işini kolaylaştırmak ismine arama geçmişini temizleme imkanı sunuyor. Pekala Google arama geçmişi temizleme süreci nasıl yapılır? Arama geçmişini tek tek temizleyebileceğiniz üzere, toplu halde de silebilmeniz mümkün.

Şayet siz de arama datalarınızın saklanmasından rahatsızsanız, yazımızın devamında yer alan geçmiş aramaları, tarama geçmişinizi ve başka çeşitteki etkinliklerinizi Google hesabınızdan basitçe silebileceğiniz adımları izleyerek arama geçmişi bilgilerinizi kalıcı olarak silebilirsiniz.

Google arama geçmişinizi temizleme

 1. Android telefonunuzda yahut tabletinizde Chrome uygulamasını
 2. Sağ üstte Öbür Geçmiş‘e dokunun.
  • Adres çubuğunuz ekranın alt tarafındaysa adres çubuğunda parmağınızı üst gerçek kaydırın. Geçmiş’e
 3. Tarama datalarını temizle‘ye dokunun.
 4. “Zaman aralığı”nın yanında indirme geçmişinin ne kadarını silmek istediğinizi seçin. Her şeyi silmek için Tüm vakitler‘ı seçin.
 5. “Tarama geçmişi”ni işaretleyin. Silmek istemediğiniz öteki bilgilerin işaretini kaldırın.
 6. Bilgileri temizle‘ye dokunun.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli