e
sv

Google Arama Motoru Optimizasyonu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

SEO : Nedir, Neden Değerlidir?

İngilizce açılımı “Search Engine Optimization” olan SEO terimi, Türkçede “Arama Motoru Optimizasyonu” biçiminde söz edilirken, gün geçtikçe daha çok karşımıza çıkan bir kavram haline gelmiştir. İnternet kullanımının her alanda yaygınlaşmasıyla birlikte gelişim göstermek isteyen firmaların birçok dijital platformlarda faaliyete başlayarak web siteleri üzerinden çalışmalarını yürütür. Firmaların yanı sıra kişisel kullanıcılar da web sitesi sahibi olarak istediği alanda online faaliyet gösterir.

Rekabetin ağır bir formda yaşandığı dijital dünyada rakiplerinin bir adım ötesine geçmek isteyen web siteleri ise SEOçalışmalarına yönelerek güçlü bir marka olma yolunda süratle ilerler.

Siz de web sitenizi arama motoruna uygun formda düzenleyerek görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Bu sayede web sitenizi çok daha ulaşılabilir hale getirerek ziyaretçi sayınızı artırabilir ve azamî randıman elde edebilirsiniz.

Google ve Yandex üzere arama motorları üzerinden araştırma yapan internet kullanıcılarının web sitenize giriş yapması için gerçekleştirebileceğiniz SEO çalışmalarıyla arama sonuçlarının birinci sıralarında yer almayı başarabilirsiniz.

Bu noktada ister istemez herkesin aklına SEO çalışmalarının nasıl yapılabileceği ve yüksek randıman elde etmek için hangi adımların atılabileceği merak edilir. Yılların verdiği tecrübe ile uzmanlaşan firmamız, arama motoru optimizasyonu ile ilgili gereksiniminiz olan dayanağı size eksiksiz halde sunar. Böylelikle web sitenizin trafiği artar ve çalışmalarınız hakkında çok daha fazla sayıda şahsa erişim gerçekleşir.

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Nizamlı olarak yapılan SEO çalışmaları ile web sitelerinin rastgele bir fiyat ödemeden arama motorlarındaki sonuçlarda ön sıralarda yer alınması sağlanır. Böylelikle sitenin organik trafiği artış gösterirken ziyaretçilerin kalitesi de yükselir. Ayrıyeten markanın trendi de artarak maksat kitle tarafından bilinir hale gelir.

Bir nevi web sitesinin arama motorları üzerindeki performansını ve tesirini artırmak gayesiyle gerçekleştirilen çalışmaların bütünü olarak bilinen SEO, sistemli ve daima olarak yapıldığı sürece istenen sonuçların elde edilmesine imkan tanır.

Kurumsal SEO çalışmaları gerçekleştirilirken öncelikle web sitesinin SEO ile uyumlu olan bir arayüze sahip olduğundan emin olmak gerekir. Bu sayede web sitesine gelen ziyaretçiler ülkü bir kullanıcı tecrübesi yaşayarak şad kalır. Bu da satışların artmasına imkan tanır.

Site içi ve site dışı olmak üzere birbirinden farklı iki formda ele alınan arama motoru optimizasyonu, her iki açıdan da desteklenerek web sitesinin ülkü bir hale getirilmesi sağlanır.

Site içi olarak bilinen SEO çalışmaları, web sitesinin yazılım ve tasarım özelliklerini ele alırken bünyesindeki içerikleri de göz önünde bulundurur. Bu nedenle epey kapsamlı bir çalışma gerektirir.

Site dışı SEO çalışmaları ise web sitesinin dışında olmasına karşın kendisine yönlendiren link ve görsel üzere ögeleri kapsar. Bu çeşit yönlendirici ögeler; daha çok bloglarda, toplumsal medya platformlarında, forumlarda ya da ilgili web sitesi sayfalarında yer alır. Bu şekil görseller ya da linkler sayesinde amaç kitlenin web sitesine akışı sağlanır ve firmanın tanınırlığını artırır. Bu çalışmaların tamamı, web sitesinin kalitesini ve performansını destekleyici özelliktedir.

SERP olarak da bilinen arama motoru sonuçlarında web sitelerinin görünür olmasını sağlayan SEO çalışmaları, yüksek performans ile azamî randıman sağlayarak firmaların güçlü bir marka olması için imkan sunar. Siz de bu alanda profesyonel dayanak alarak web sitenizin daima olarak geliştirilmesini sağlayabilir ve arama sonuçlarında arzuladığınız pozisyona gelmeyi başarabilirsiniz.

İçerik Pazarlaması : Yanlışsız Maksat Kitleye Ulaşın

Web sitelerinin kaliteli ve kullanışlı olması için içeriklerinin de kapsamlı ve tatmin edici olması gerekir. Kaliteli ve kapsamlı içerik ise yalnızca internet kullanıcılarını bilgilendirerek mutlu etmekle kalmaz, birebir vakitte SEO çalışmalarına da katkıda bulunur.

Arama motoru sonuçlarında ön sıralarda yer almasını istediğiniz web sitenizin içeriklerini hakikat biçimde düzenleyerek optimize süreçlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu tıp içeriklerin hazırlanması ise profesyonel bir çalışmayı gerektirir.

Mobitek SEO Hizmeti ile Rakiplerinizin Önüne Geçme Fırsatı Yakalayın

E-ticaret potansiyelini artırmak isteyen web sitelerinin birinci tercihleri ortasında yer alan firmamız, profesyonel SEO hizmetiyle her vakit yanınızda olur. Alanında uzmanlaşan ve tecrübe sahibi olan firmamız, çok çeşitli SEO araçlarıyla gereksinimlerinizi eksiksiz olarak karşılar ve her daim kusursuz olanı sizlere sunmayı amaçlar.

Firmanızı ve web sitenizi yakından tanıyan uzman takımımız; yazılım optimizasyondan içerik optimizasyonu yanı sıra site dışı SEO çalışmaları üzere de değerli araçları kullanırken ölçümleme, takip ve raporlama üzere çalışmaları da kusursuz halde gerçekleştirir.

Mevcut sitenizi inceleyen ve kıymetlendiren Mobitek, eksikleri belirleyerek gerekli düzenlemeleri yapar. Ayrıyeten altyapı ve yazılım konusunda ayrıntılı çalışma yaparak bunların arama motoruna uygunluğunu inceler. Bu çeşit çalışmalarda kullanıcı tecrübesini de göz önünde bulunduran grubumuz, ülkü tahliller üreterek gereksinimlerinizi karşılar.

Tertipli olarak içerik optimizasyonu yapan ve bunları arama motorlarına uygun biçimde düzenleyen firmamız, gerekli olduğunda maksat kitlenin sıklıkla kullandığı sözleri belirleyerek bu sözler üzerinden içerikleri tekrar oluşturur. Bu içeriklerin tertipli olarak güncellenmesi de epeyce değerlidir ve Mobitek SEO ajansı bu noktada en büyük yardımcınız olur.

Web sitesinin dışında yer alan linkler ve görseller de maksat kitleyi web sitesine yönlendirdiği için epeyce değerli bir yere sahiptir. Site dışı SEO çalışmaları olarak bilinen bu ögeler, arama motoru sonuçlarını da direkt tesirler. Firmanızın hizmetleri ya da eserleri ile ilgili makaleler, görseller, linkler ya da haberler oluşturarak site dışında bunları paylaşan takımımız, öteki sitelerde gezinen bireyleri de web sitesine yönlendirir. Böylelikle sitenin trafiği ağırlaşır ve istenen randıman elde edilir.

Tüm bu çalışmaların akabinde nizamlı aralıklarla ölçümleme, takip ve raporlama yapan grubumuz; gerçekleştirilen SEO çalışmalarının sonuçlarını net bir biçimde ortaya koyar. Web sitesini gün içerisinde kaç kişinin ziyaret ettiğinden ziyaretçilerin hangi sayfada daha fazla vakit geçirdiğine kadar birçok ayrıntısı raporlamalar üzerinden sizlere sunan firmamız, bunlar sayesinde yeni ve tesirli stratejiler oluşturur.

Performans Pazarlaması ile Bilinirliğinizi Artırın

SEO çalışmaları bir web sitesi için ne kadar kıymetli ise performans çalışmaları da bir o kadar ihtimam gerektirir. Bu usul pazarlama faaliyetleri; toplumsal medya platformları ve arama motorları üzerinde yapılan çalışmaların dönüşüm odaklı olmasıyla öne çıkar.

Performans pazarlaması olarak bilinen bu çalışmalar, dönüşüm odaklı hazırlanarak yönetilir. Bu sayede firmanızın bilinirliği artarak web sitenizin trafiği ağırlaşırken bütçeniz de korunur. Güçlü bir marka olmak isteyen her firmanın gerçekleştirmesi gereken performans pazarlaması, sistemli ve planlı bir çalışma gerektirir. Alanında uzman şahıslar tarafından web sitesine uygun pazarlama stratejileri üretilerek istenen sonuçlar elde edilir.

Siz de firmanızın maksat kitlesini hakikat bir halde belirlemek ve bu kitleye kısa müddette yanlışsız iletisi iletmek için bizden takviye alabilirsiniz. Böylelikle düşük bütçeyle tesirli pazarlama yapabilir ve kısa müddette yüksek randıman almanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Alanında tecrübe sahibi olan grubumuz, firmanızdan elde ettiği dataları kıymetlendirerek ve web sitenizin performansını ölçerek başarılı reklam çalışmalarını gerçekleştirirken bütçenizi de muhafazayı kendine vazife edinir. Bu sayede bütçenizi zorlamadan web sitenizin verimliliğini artırma imkanı bulursunuz.

En Süratli Büyümeyi Google ADS reklamları ile Sağlayın

Google reklamları olarak bilinen çalışmalar, epey çeşitlidir. Toplumsal medya platformları üzerinden yapılan reklamların yanı sıra, Google arama motoru üzerinde de gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları mevcuttur. Google Ads ismi altında sunulan bu reklamlar metin yahut görsel olarak bulunabileceği üzere, alışveriş ve remarketing halinde de oluşturulabilir.

Web sitenizin tanıtımı için ülkü olan seçeneklerden dilediğinizi seçerek tesirli bir reklam çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Bu cins reklamların yüksek performans sergileyerek verimlilik göstermesi için kusursuz biçimde yönetilmesi gerekir. Bu da lakin profesyonel dayanak almakla mümkün olur.

Mobitek reklam vermenin yanı sıra, bu reklamların idaresini de gerçekleştirerek en düzgün sonuçların alınmasını sağlar. Tesirli ve verimli bir formda hazırlanan Google ADS reklamları, bütçenizi de korur ve gereksiz maliyetlerden sizi kurtarır. Ayrıyeten çıkarınızı artırarak firmanızın gelişmesini ve güçlü bir marka haline gelmesini dayanaklar. Kaliteli ve sağlam SEO çalışmalarıyla da web sitenizi geliştiren grup arkadaşlarımız, hayallerinizi gerçekleştirme konusunda her vakit yanınızdadır.

Medya Planlama ile Vaktinizi Planlayın

Kusursuz bir halde yapılan medya planlaması ile gerçekleştirilen kampanyalarda başarılı sonuçlar elde edilir. Bu süreçte öncelikle oluşturulan kampanyanın hitap ettiği bireyler yanlışsız bir halde belirlenerek maksat kitle netleştirilir. Böylelikle kampanya bu gaye kitleye uygun biçimde hazırlanarak yanlışsız kanallar üzerinden onlara ulaştırılır. Bu çalışma, büyük bir titizlikle gerçekleştirildiği takdirde kampanyanın istenen kitleye gereğince duyurulması sağlanır.

Gaye kitleye iletilen kampanyanın ne ölçüde tesirli olduğu da medya planlamanın kapsamı içerisindedir. Bu üslup reklam kampanyalarının harekete geçirici olmasına da ihtimam gösterilmelidir. Maksat kitleyi teşvik eden bu biçim çalışmalar, düşük bütçeyle kısa müddette fazla sayıda şahsa erişim sağlanmasına ve satışların büyük oranda artmasına yardımcı olur. Bu da firmalara yüksek yarar olarak döner.

Gerçek bir medya planlaması için takviye alabileceğiniz grubumuz, her türlü mevzuda size yardımcı olarak aklınızdaki soru işaretlerini de giderir. Bu sayede kaygı etmeden reklam kampanyalarınızı gerçekleştirmenin avantajını yaşarsınız.

Küresel bir Dijital Pazarlama Ajansı olan Mobitek, amaç kitlenize ve markanızın kimliğine uygun bir pazarlama stratejisi oluşturur. Markanıza en uygun dijital pazarlama hizmetinden faydalanmak için Mobitek ile irtibata geçebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli