e
sv

Google Asistan 3 adımda nasıl kapatılır?

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Kimilerimizin vazgeçilmezi olan Google Asistan‘ı rahatsız edici bulan kullanıcılar da yok değil. Şayet sizin için de birebir şey geçerli ise kapatarak bu durumdan kurtulabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda yahut akıllı mesken aygıtınızda Google’ın AI sesli yardımcısını nasıl devre dışı bırakacak olduğunuzu yazımızın devamından inceleyelim.

Google Asistan 3 adımda nasıl kapatılır?

Birçoğumuz Google Asistan’ı faal olarak kullanıyoruz. Çünkü, yazmak güç ya da imkansız olduğunda, sesli aramalar yapmak ya da sesli komut ile kimi işlerimizi gerçekleştirmek hayli kolay.

Lakin şöyle bir gerçek var ki; siz “Ok Google” dediğiniz anda Google Asistan’ın size yanıt vermesi, sizi her vakit dinleyebiliyor olması sayesinde gerçekleşiyor. Yani yalnızca “Ok Google” dediğinizde sizi dinleyen bir uygulama değil. Günün her anında sizin ya da etrafınızdaki diğer insanların seslerini dinliyor ve kaydediyor. Kimi söylentilere nazaran ise Google, bu konuşmalarınızı kaydederek tahlil ediyor ve kendi çıkarları için kullanıyorlar. Yani sizin ruhunuz bile duymadan, Google tüm bilgilerinize erişmiş oluyor. Dolayısı ile bu nedenlerden ötürü birtakım kullanıcılar Google Asistan özelliğini kapatmak istiyor.

Google Asistan’ı nasıl kapatacağının yollarını arayan kullanıcılar ise, Google Asistan nasıl kapatılır, Google Asistan’ı kapatmanın yolları, Google Sesli Asistan nasıl kapatılır? Üzere soruların yanıtlarını arıyor. Meraklanmayın yalnızca aşağıdaki 3 adımı uygulayarak Google Asistan’ı kapatmanız mümkün.

Google Asistan’ı açma yahut kapatma

 1. Android telefon yahut tabletinizde “Ok Google, Asistan ayarlarını aç” deyin.
 2. “Tüm ayarlar”ın altında Genel‘e dokunun.
 3. Google Asistan‘ı aktifleştirin yahut devre dışı bırakın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli