e
sv

Google, Chrome kullanıcılarının bir eserin fiyatını takip etmesini kolaylaştırıyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google, Android için Chrome uygulaması kullanıcılarına yeni bir özellik sunuyor. Şirket, bir eserin güncellenmiş fiyatını direkt açık sekmeler kısmında göstererek muhakkak eserlerdeki fiyat düşüşlerini takip etmeyi kolaylaştıracak.

Chrome kullanıcıları için yeni alışveriş özellikleri

Şu an için sadece ABD’deki kullanıcılara sunulan yeni fiyat takibi özelliğiyle kullanıcılar, bir eserin fiyat takibini yapmak için daima eserin satıldığı sayfaya gidip sayfayı yenilemek zorunda kalmayacak. Yeni özellik, kullanıcıların işini kolaylaştırarak açık sekmelerde yer alan eserlerden fiyatı düşen olursa bunu kullanıcıya gösterecek.

Android için Chrome kullanıcıları, açık sekmeler kısmında fiyatı değişen eserler olduğu vakit eserlerin olduğu sekmenin üst kısmında mevcut fiyatla birlikte değişmeden evvelki fiyatının yer aldığı bir ihtar alacaklar. Özellik, önümüzdeki haftalarda iOS aygıtlara gelecek ve daha sonra öbür ülkelere genişletilecek.

Google, fiyat ikazla bir arada birkaç alışveriş özelliğini daha platforma ekledi. Bu özelliklerden birisi arama çubuğuna yeni eklenen bir Google Lens simgesi. Kullanıcılar görsel arama yapmak istediklerinde bu özelliği kullanabilecekler.

Sunulan başka özellikler ortasında, kullanıcıların içinde eser olan sepetleri bulmalarına yardımcı olacak “Sepetleriniz” kartı ve alışverişi daha süratli tamamlamaya yardımcı olmak için satın alma bilgilerini otomatik doldurma özellikleri yer alıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli