e
sv

Google Fotoğraflar’ın Sınırsız Depolaması Bugün Sona Eriyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google, 2020 yılının Kasım ayında, Google Fotoğraflar özelliği için kullanıcılarına parasız ve süresiz depolama kapasitesi sunmuştu. Google kullanıcılarının bir fazlaca işine yarayan bu hususiyet, bugün şu demek oluyor ki 1 Haziran itibarıyla sona eriyor.

Bugünden itibaren Google Pixel harici kullanıcılar, Google Fotoğraflarda parasız en çok 15 GB depolama alanına haiz olacak. Google Pixel marka parlak zeka telefona haiz kullanıcılar ise süresiz depolama hakkına haiz olmaya devam edecekler. Google, kullananların bugüne dek yüklemiş olduğu fotoğrafları depolama kapasitesi hakkından saymayacaklarını, 15 GB’lık parasız kullanımın bugünden itibaren başlayacağını dile getirdi.

Google Fotoğraflar’ın bugüne dek yüklenen fotoğraflar, 15 GB’lık hakkın içerisinde yer almayacak

Google’ın kullanıcılarına ortalama 6 aydır sunmuş olduğu bu hizmet, firma için bir ilk değildi. Teknoloji devi, daha önceki yıllarda da kullanıcılarına daha çok ala tanımak adına Google Fotoğraflar’da mevcud 15 GB depolama sınırlamasını kaldırmış, yeniden kısa süreliğine süresiz depolama hakkı sunmuştu. Firma, aynı fırsatı geçtiğimiz Kasım ayında yeniden başlattı ve fazlaca daha öncesinden bu fırsatın 1 Haziran 2021’de biteceğinin haberini de vermişti. O gün geldi ve Google Pixel parlak zeka telefona haiz olmayan bütün kullanıcılar, ücretsiz bir şekilde yalnız 15 GB’lık depolama alanından yararlanabilecek.

Bugüne dek bütün yedeklerini Google Fotoğraflar’a icra eden kullanıcılara güzel bir haberdar eden Google, 1 Haziran’a kadar yüklenen bütün fotoğrafların 15 GB’lık depolama alanından yemeyeceğini dile getirdi. Bugünden itibaren Google Resim’a resim yüklemek ve bunun 15 GB’lık parasız depolama kapasitesi hakkını aşacağını düşünen kullanıcılar, yılda 57,99 TL karşılığında 100 GB, 289,99 TL karşılığında da 2 TB depolama kapasitesi satın alabilirler. Google One’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bütün depolama kapasitesi planlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini hakkındaki problem yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli