e
sv

Google Haritalar pozisyon kaydetme! Aşağıya Sabitle!

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google, kullanıcıların tecrübesini geliştirmek için navigasyon hizmetlerini daima olarak güncelliyor ve yükseltiyor. Her gün binlerce işletmenin Google’da listelenmesiyle, farklı pozisyonlardaki bilgileri tam olarak karşılaştırmak zorlaşıyor. Bu nedenle, kullanıcıların seçilen pozisyonları ve işletmeleri sayfanın altına yerleştirmelerini sağlayacak yeni bir özellik olan Google Haritalar Aşağıya Kaydet test ediliyor.

Google Haritalar Aşağıya Kaydet özelliği, araştırmacıların lokal listelere göz atmalarına ve daha sonraya kaydetmelerine yardımcı olacak, sabitlenmiş pozisyonun ne kadar kalacağı yahut ne vakit yok olacağı şimdi belirli değil.

Google Haritalar Aşağıya Kaydet!

Aşağıya Kaydet kısmına sabitlenmiş öğeler, Google Haritalar sayfasında gizlenecek ve üzerinde bir kapatma düğmesine de sahip olacak. Lakin, düğmenin akıllı telefonlara mı yoksa tabletlere mi geleceği yoksa Google Haritalar web sitesine özel mi kalacağı şimdi netlik kazanmadı.

Bu aşağıya kaydet özelliği, kullanıcıların bir seyahati organize etmelerine yardımcı olmak için sayfanın altına çok sayıda yer kaydetmelerini sağlayacak. Kullanıcılar bu özelliği, lokal bir işletmeyi ve ilgilerini çeken birden fazla seçeneği sabitlemek ve daha sonra gitmeyi tercih ettikleri seçeneği araştırmak için de kullanabilecekler

Bu haftanın başlarında Google, kullanıcıların satın almak istedikleri makul eserlerdeki fiyat düşüşlerini bilmelerine yardımcı olmak için Chrome için ‘Fiyatları Takip Et’ özelliğini bile ekledi. Bu özellik, fiyat değişikliklerini görmek için portalları sık sık ziyaret etmeye yahut sayfayı yenileme ihtiyacını azaltıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli