e
sv

Google Masaüstü Versiyonu Karanlık Temaya Kavuştu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google, Windows 10 ve macOS’ta Google Arama için karanlık modu test etmeye başlamıştı. Özellik birinci etapta herkes için mevcut değildi lakin gün geçtikçe kapsamı genişlemeye devam etti. Birinci etapta Windows ve macOS’taki birçok kullanıcı, onları yeni bir karanlık temayı denemeye davet eden bir bildirim almıştı. Bu tema etkinleştirildiğinde, rahat bir gece okuma tecrübesi için Google Arama sayfalarını koyu griye döndürüyor. Kullanıcılar, temayı açık, koyu ve sistem varsayılanı olarak ayarlama seçeneğine de sahip. Sistem varsayılanı seçeneği, mevcut işletim sisteminin temasıyla eşleşiyor.

Özellik birinci olarak test kademesinde sunulduktan sonra geliştirmeler almaya devam etti. Google, uzun bir müddet üzerinde çalıştığı ve kullanıcılar tarafından da çok beklenen karanlık temayı daha fazla kullanıcı için kullanıma sunmaya başladı. Şirketin ikinci güncellemesi, evvelki sürüme misal biçimde kullanıcıları karanlık temayı denemeye davet ediyordu. Lakin Google, bu kere kullanıcıların karanlık temayı süratli bir halde açıp kapatmasını sağlamak için sağ üst köşeye bir geçiş eklemişti.

Google, tüm bu çalışmaların sonucunda artık karanlık tema özelliğini tüm kullanıcılar için kullanılabilir hale getiriyor. Google Arama’da Eser Takviye Yöneticisi olan Hung F., Google Arama’nın masaüstü versiyonu için karanlık temanın bu hafta tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacağını duyurdu. Karanlık tema, Google ana sayfası, arama sonuçları sayfası, Arama ayarları ve daha fazlası için geçerli olacak. Kullanıcılar, Ayarlar > Arama ayarları > Görünüm yolunu izleyerek, buradaki aygıt varsayılanı, koyu yahut açık seçeneklerinden birini seçerek yeni temayı kullanılabilecekler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli