e
sv

Google Meet Uygulamasına Süratli Ayarlar Paneli Eklendi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google Meet, art plan bulanıklığı, art plan fotoğrafları ve tarzlar üzere efektlere süratli erişim sağlamak için yeni bir ayarlar paneli getiriyor. Yeni eklenen süratli erişim paneli, görüntü görüşmesi öncesinde ve görüntü görüşmesi sırasında kullanılabilecek. Kullanıcılar, aramadan evvel Google Meet’in Green Room isimli odasında efektleri test edebilirler. Bahsi geçen Green Room, kullanıcıların farklı efektleri denemelerine imkan tanıyor. Google, Google Meet uygulamasındaki yeni süratli ayarlar panelinin kademeli olarak kullanıma sunulduğunu da belirtmekte.

Teknoloji devi, yeni ayarlar panelinin geldiğini bir blog yazısı aracılığıyla duyurmuş. Eklenen panele, üç noktalı seçenek düğmesine dokunarak ve kenar çubuğu menüsünü açmak için “Görsel efektler uygula” seçeneği seçilerek erişilebiliyor. Efektleri bir Google Meet görüşmesinden evvel denemek için, Green Room arayüzünden Efektler sekmesi seçmek kâfi oluyor. Böylece tüm efektler önizlenmiş oluyor ve gerçek bir görüşme için uygulanabiliyor.

Google Meet’e eklenen yeni panel, tüm Google Workspace müşterilerinin yanı sıra G Suite Basic ve Business müşterilerinin kullanıma sunulacak. Education ve Enterprise for Education tesir alanları için ise varsayılan olarak devre dışı bırakılıyor ve yöneticilerin tüm kullanıcılar için manuel olarak aktifleştirmesi gerekiyor. Üstte da belirttiğimiz üzere, yeni özelliğin kullanıma sunulması kademeli bir formda gerçekleşiyor ve tüm kullanıcıların özelliği alması bir ay kadar sürebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli