e
sv

Google Play Games, 2022’de PC’ye Geliyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Android x86 ve Bluestacks üzere projeler sayesinde Windows üzerinde Android oyunları oynamak, Android’in var olduğu her durumda mümkün olabiliyor. Lakin Microsoft, Amazon Appstore’dan indirilebilen yazılımlarla direkt Windows için bir Android uygulama katmanı oluşturuyor. Google de bu kervana katılıyor ve şirket, PC’lerde Android oyunları oynamak için kendi düzeneğini oluşturmaya nihayet hazır üzere.

Google, Perşembe günü gerçekleştirilen The Game Awards aktifliği sırasında sürpriz bir duyuru ile kullanıcıları şaşırttı. Şirket, 2022 yılı içerisinde Google Play Games uygulamasını Windows PC’lere getireceğini taahhüt ediyor. Google’ın Android ve Google Play uygulamaları eser müdürü Greg Hartrell da The Verge sitesine yaptığı açıklamada, “Google, oyuncuların en sevdikleri Android oyunlarından daha fazla keyif alabilmeleri için Google Play oyunlarının en güzellerini dizüstü bilgisayarlara ve masaüstü bilgisayarlara getiriyor. Platformumuzu bu biçimde genişletmekten heyecan duyuyoruz.” diyor.

Google, halihazırda uygulamanın nasıl çalışacağı ve hangi oyunların mevcut olacağı hakkında pek bir şey söylemiş değil. Şirket, bahsi geçen uygulamayı Microsoft, Bluestacks yahut oburlarının mevcut teknolojisini kullanmadan kendi başına oluşturduklarını da belirtiyor. Oyunlar, bir bulut sunucusundan yayınlanmayacak ve PC’de lokal olarak çalışacak. Ayrıyeten uygulama, Windows 10 ve daha yeni sürümlerle de uyumlu olacak.

Son olarak Google’ın, Google Play Games uygulamasının resmi başlangıç tarihini şimdi açıklamadığını belirtelim. Lakin önümüzdeki günlerde uygulama ile ilgili daha fazla ayrıntıyı öğrenmemiz olası.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli