e
sv

Google Takvim Uygulamasına Profil Değiştirme ve Davet Seçenekleri Geldi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google Takvim, piyasadaki en tanınan takvim senkronizasyon hizmetlerinden biri olma özelliği taşıyor. Uygulama, Goolge hesabında oturum açmış birden fazla Android aygıtında varsayılan olarak takvim sağlayıcısı misyonunu üstleniyor. Google Takvim Android uygulaması, Eylül ayı içerisinde Material You renkleri ile bir güncelleme almıştı. Artık de hem taşınabilir hem de masaüstü platformları için daha fazla güzelleştirme kullanıcılara sunuluyor.

Google Takvim’in taşınabilir uygulaması, birebir aygıtta etkin olan tüm hesaplar için yaklaşan tüm aktiflikleri gösteriyor. Bu durum, planlama yapabilme açısından yararlı üzere gözükse de kullanıcıların yanlış hesap ile aktiflik oluşturması üzere makul meseleleri da beraberinde getirmekte. Google, bunun önüne geçebilmek için uygulamada sağ üst köşede görünecek formda profil değiştirme özelliği getiriyor. Kullanıcılar, Google Takvim’e eklenen hesap profil fotoğrafları aracılığıyla hesaplar ortasında geçiş yapabilecek. Böylece uygulama, takvim üzerinde hangi hesapta aktiflik oluşturulduğunu söylemeyi de kolaylaştıracak.

Google ayrıyeten, istenmeyen davetiyelerin takvime eklenmesini önlemek maksadıyla, Takvim’deki “Davetiyeleri otomatik olarak ekle” özelliğini de geliştirmiş. Kullanıcılar artık davetiyelerin takvime her vakit otomatik olarak eklenmesini seçebilecek yahut sırf e-posta üzerinden yanıtladıkları davetlerin takvimde görünür olmasını sağlayabilecek. Kullanıcılar, kullanıma sunulan bu yeni seçeneğe, Ayarlar > Aktiflik Ayarları > Takvimime davetiye ekle yolu aracılığıyla ulaşacak.

Son olarak Google’ın yeni özelliklerin halihazırda geliştirme evresinde olduğunu, bu nedenle aygıtlarda görülmeye başlama tarihlerinin 15 günden daha fazla sürebileceğini söylediğini belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli