Google’dan Kripto Piyasalar Hakkında Tartışılacak Karar

Amerika merkezli teknoloji devi Google’ın arama motoru algoritmaları, bugüne dek kripto para borsaları ile kripto para cüzdanlarının reklamveren bulunmasına izin vermiyordu. Sadece gelen son haberler, yakın bir gelecekte bu durumun değişeceğini gözler önüne seriyor. Sadece Google’ın yeni düzenlemesi, şu an için yalnızca Amerika’deki kripto para yatırımcılarını etkileyecek.

Google’ın açıklamalarına nazaran muayyen şartları elde eden kripto para borsaları ile soğuk cüzdan şirketleri, 3 Ağustos itibarıyla direkt kripto para yatırımcılarını hedefleyen reklamlar vermeye başlayabilecekler. Google, belirlediği şartlara uyan kuruluşların tıpkı öteki işletmeler şeklinde reklam verebileceğini anlatım ediyor. Peki Google, bu tür kripto para sektöründe hizmet veren şirketlere ne şeklinde şartlar koşuyor?

Parası olan her firma, Google’da reklam veremeyecek

Google tarafınca belirlenen kriterlere nazaran parası olan her kripto para borsası yahut soğuk cüzdan firması, Google’da reklam veremeyecek. Öyleki ki Google’da reklam vermek isteyen bir firmanın lisanslı bir yetkili müessese olması gerekecek. Ek olarak bu şirketlerin, kurulduğu eyaletlerin kanunlarına yahut Amerika’nin genel kanunlarına uyması mecburi olacak. Bunlara ayrıca verilecek reklamların Google Ads kurallarına müsait olması ve oluşturulan hesaba ilişkin bilgilerin eksiksiz olması beklenecek.

Google’ın kripto para sektörüyle alakalı almış olduğu karar, sunulan koşullarda en küçük bir ödün verilmediği müddetçe oldukca mühim. Şundan dolayı kullanıcılar, dünya çapında hizmet vermekte olan yüzlerce borsa ve soğuk cüzdan kurumlarının hangilerine güvenebileceklerini bile bilmiyorlar. Koşullara baktığımızda yalnızca büyük şirketlerin reklam verebileceklerini düşünürsek, bu kararın kullanıcıları daha emin limanlara iteceğini rahatça söyleyebiliriz.

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini hakkındaki sorun yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli