e
sv

GoPro Hero 10 Isınma Sorunu İçin Güncelleme Yayınlanacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

GoPro tarafından Hero 10 Black aksiyon kamerası ile yaşanan çok ısınma sorunu için bir eser yazılımı güncellemesi yayınlanacak. Kamera 5.3K 60Hz’e kadar kayıt yapabiliyor lakin bu performans düzeyinde kameranın beklenmedik bir halde kapanmasına neden olabilecek bir ısı ortaya çıkıyor.

Ay sonuna kadar piyasaya sürülmesi planlanan GoPro Hero 10 Black eser yazılımı güncellemesi, üç yeni Görüntü Performans Modu sunacak. Bunlar; Uzatılmış Pil, Tripod/Sabit Görüntü ve Azamî Görüntü Performansı olarak sıralanıyor. Tripod/Sabit Görüntü modu, kameranın serin kalması için hareket ve hava akışı olmadığı vakitler için görüntü çözünürlüğünü, kare suratlarını ve görüntü klip uzunluğunu optimize ederek çok ısınma ve kapanma problemlerini azaltmaya yardımcı olacak. Uzatılmış Pil modu ise azamî pil ömrü ve kayıt müddetleri için kameranın kare suratını ve çözünürlüğünü optimize edecek. Son olarak, yeni Azamî Görüntü Performansı modu, en güzel imaj kalitesi için kameranın kare suratlarını ve çözünürlüğünü en üst seviyeye çıkaracak.

GoPro, yeni Tripod/Sabit Görüntü modunun 5.3K60’taki ortalama görüntü klip uzunluğunu yüzde 47 artırarak 25 derecede 29 dakikaya çıkaracağını söylüyor. En büyük klip uzunluğu avantajı, yüzde 154 artırılarak 63 dakikaya çıkarılan 4K60 görüntü kayıt seçeneğiyle görülüyor. Bu güzelleştirme, kısmen, Tripod/Sabit Görüntü modundayken HyperSmooth ve GPS’in devre dışı bırakılmasıyla mümkün olacak.


GoPro, eser yazılımı güncellemesine ek olarak pil ömrünü uzatmak ve soğuk havalarda performansı artırmak için tasarlanan yeni Enduro pilini de duyurdu. Enduro pil, GoPro’ya nazaran pilin kendisi -10 derece sıcaklığa sahip olduğunda ortalama 56 dakikalık 5.3K60 görüntü kaydını destekleyebiliyor. Kullanıcıların ayrıyeten daha sıcak, daha tipik ortamlarda kullanıldığında Enduro ile daha uzun görüntü kayıt müddetleri bekleyebileceği tabir ediliyor. Enduro, 30 Kasım’dan itibaren 24,99 dolar karşılığında satın alınabilecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli