e
sv

Harley-Davidson, Birinci Elektrikli Bisikletini Bu Yıl Satışa Sunacak

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

General Motors, birinci elektrikli bisikletini tanıtarak dala giriş yapmıştı. Bu sene ise Harley-Davidson’ın birinci elektrikli bisikleti satışa çıkıyor. Harley-Davidson’ın orjinal elektrikli bisiklet programından doğan bir e-bisiklet şirketi olan Serial 1 artık hudutlu sayıda S1 Mosh/Tribute e-bisiklet satmaya hazırlanıyor. Serial 1, geçtiğimiz yıl Ekim ayında ortaya çıkmıştı ve özgün bir “nostaljik” görünümlü prototip e-bisikleti tanıtmıştı. S1 Mosh/Tribute, tanıtılan prototipin özelliklerine epeyce benziyor. Ortaya çıkan bir rapor ise Serial 1’in 650 adet S1 Mosh/Tribute elektrikli bisiklet üreteceğini belirtiyor.

Üretilen 650 ünite bisiklet, ABD ve Avrupa pazarları ortasında eşit olarak dağıtılacak. Teslimatların ise bu yılın son çeyreğinde başlaması bekleniyor. Elektrikli bisikletlerin fiyatları konusunda ise şimdi bir açıklama bulunmuyor. Electrek tarafından hazırlanan rapora nazaran, Serial 1’in marka yöneticisi Aaron Frank, “İlk prototipin ikonik görünümünü ve hissini bu kadar sadık bir halde yakalayan sonlu bir sürüm sunmaktan heyecan duyuyoruz.” diyor. Frank ayrıyeten, gelecekte daha da özel hale getirecekleri Serial 1 elektrikli bisiklet modelleri için duyurulan bu sonlu modelin büyük bir sıçrama olduğunu da belirtmekte.

Serial 1’in halka açık olarak sergilenen birinci e-bisikleti, Harley-Davidson’ın 100 yıldan uzun bir mühlet evvelki birinci motosikletinden ilham alıyor. Frank’e nazaran şirketin birinci motosikleti, Serial 1 e-bisiklet markasını başlatmanın arkasındaki ilham kaynağı. Serial 1’in tanıttığı 2020 prototipine deri sele ve deri kulplar eklenmiş. Tıpkı vakitte beyaz lastikler, parlak boyalar ve kahverengi ayrıntılar da bisikletin estetiği için göze güzel gelen ayrıntılar olarak nitelendirilebilir. Serial 1 ayrıyeten, prototipe epey emsal bir ekranı da yeni bisikletinde kullanmış.

Son olarak üretilen elektrikli bisikletin, Mosh/Cty e-bisiklet modellerinde bulunan birebir hidrolik fren disklerine, karbon zincire ve entegre aydınlatma teknolojisine sahip olduğunu belirtelim. Yeni modelde ekstra olarak şirketin kendi mühendisleri tarafından tasarlanmış far tasarımı bulunduğunu da ekleyelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli