Hindistan, Kripto Paraları Yasaklayacağı İddiasını Yalanladı

Kripto para piyasalarının bir süredir sallantıda olduğu, artık hepimiz tarafınca malum bir reel. Bilhassa de Bitcoin‘de yaşanmış olan düşüş, öteki kripto para birimlerini de direkt etkiledi. Bunun birtakım teknik sebepleri olsa da başta Çin olmak suretiyle birtakım hükümetlerin almış olduğu kararlar, piyasalardaki düşüşün derinleşmesine yol açtı.

Kripto para birimlerine karşı olan hükümetlerden bir tanesi de Hindistan‘ınkiydi. Daha ilkin meydana getirilen açıklamalara nazaran Hindistan’da kripto para ticaretinin tamamen yasaklanması konuşuluyordu. Bu da Hint yatırımcıları tedirginliğe itiyor, yeni yatırımcının gelmesini engellerken mevcut yatırımcıların da kaçmasına yol açıyordu. Sadece Hindistan Merkez Bankası‘ndan gelen son haberler, yatırımcının bu aşamada rahatlayacağını gözler önüne seriyor.

Hindistan, kripto para ticaretini yasaklamayacak

Hindistan Merkez Bankası, 2018 senesinde yayımladığı bir genelgeyle bankaların kripto para ticareti işini zorlaştırmasına yol açmıştı. Sadece meydana getirilen son duyuruda, bankaların bu genelgeyi yatırımcıya niçin olarak göstermemeleri gerektiği anlatım edildi. Mevzuyla alakalı herhangi bir kısıtlamaya gerek olmadığını belirten yetkililer, böylelikle kripto para piyasalarına da emniyet vermiş oldular. Birtakım kesimler, hafta başından beri yaşanmış olan toparlanışın Hindistan Merkez Bankası kaynaklı bulunduğunu düşünüyor.

Hindistan da tıpkı Türkiye şeklinde kripto para birimlerini önemsiyor. Hatta meydana getirilen araştırmalara nazaran ülke genelindeki 8 milyon birey, 1,4 milyar dolarlık kripto para varlığına haiz. Bu sayı, kripto para piyasalarının toplam kütlesi olan 1,67 trilyon doların binde 1 kadarının, tek başına Hindistan’dan geldiği anlamına geliyor.

GÜNCEL TEKNOLOJİ BLOG WEB SİTESİ

güvenlik kamerası En aktüel teknoloji haberleri, yeni çıkan teknolojik aygıtlar ve teknolojik aygıtların tüketimini hakkındaki problem yaşıyorsanız tam yerindesiniz. Teknoone.net size ihtiyac duyulan tüm verileri ücretsiz bir durumda sunacaktır. Ayrıca eklenti, sitenizdeki HTTP isteklerini azaltmanıza imkan tanır.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli