e
sv

Horizon Forbidden West İçin PS4’ten Ekran Manzaraları Paylaşıldı

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Sony’nin yeni özel oyunu Horizon Forbidden West, 18 Şubat’ta hem PS5 hem de PS4 için çıkış yapacak. Şu vakte kadar Horizon Forbidden West ile ilgili olarak paylaşılan görsel malzemeler, daima oyunun PS5’te nasıl görüneceği ve nasıl performans göstereceğine yönelikti. Lakin oyunun geliştiricisi Guerrilla Games, sonunda oyunun PS4’ten alınmış kimi ekran imajlarını de paylaştı.

Guerrilla Games’in resmi Twitter hesabından paylaşılan ekran manzaraları, PS4’ten alınmış olmalarına karşın göz alıcı görünüyorlar. Ki, bu noktada serinin birinci oyunu olan ve 2017 yılında çıkış yapan Horizon Zero Dawn’ın da en hoş görünen PS4 özel oyunlarından biri olduğunu belirtmemiz gerek. Bununla birlikte Horizon Forbidden West için paylaşılan bu ekran manzaralarının standart PS4 modelinden mi, yoksa daha güçlü olan PS4 Pro’dan mı alındığı muhakkak değil.

GameSpot’un haberine nazaran, Horizon Forbidden West’in PS5 versiyonu, ekstra donanım gücünden yararlanacak. Guerrilla Games, daha evvel PS4 versiyonunun konsoldaki keşfedilmemiş kaynaklardan nasıl yararlanacağından bahsetmişti. Baş karakter sanatkarı Bastien Ramisse, Eylül ayında yaptığı açıklama oyunun PS4 sürümü ile ilgili olarak şunları lisana getirmişti;

“Oyunu hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5’te birebir anda geliştirdik ve test ettik. Zira bir stüdyo olarak PlayStation 4 oyuncularının eşit derecede sürükleyici bir tecrübe yaşamasını sağlamak bizim için çok değerli. Horizon Zero Dawn’dan edindiğimiz bilgilerle, karakter varlıklarımızın gerçekçiliğini ve kalitesini ileriye taşıyabilecek birtakım keşfedilmemiş kaynaklarımız olduğunu biliyorduk. Devam oyunu için bu bilgi ve tecrübeden faydalanabilmek şahane.”

Bununla birlikte geçtiğimiz Ağustos ayında, Horizon Forbidden West’in Türkçe altyazı takviyesiyle birlikte geleceği PlayStation Türkiye tarafından açıklanmıştı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli