Huawei, Çin’de bir sonraki katlanabilir ürününü piyasaya sürdü – TechCrunch

Huawei’nin ilk katlanabilir aleti uzak bir bellek benzer biçimde geliyor. 2019’da duyurulan firma, Samsung’un yenilikçi biçim faktörüyle alakalı çokça duyurulan sorunlarıyla karşılaşmış olduğu için piyasaya sürülmeden ilkin çizim tahtasına geri döndü.

Mate X gazeteciler içinde iyi karşılandı – Firmanın Çin’deki merkezinde onunla birazcık süre aktarma fırsatım oldu ve imal kalitesinden oldukça etkilendim. Sadece muhtelif nedenlerle Çin’in dışına hiç çıkmadı. Ve yeni duyurulan X2’nin de benzer bir kaderi paylaşacağına inanmak için birtakım nedenler var.

Yeni el aleti, Samsung’un ilk modelleriyle kıyaslama payını çoktan aldı ve haklı olarak, dürüst olmak gerekirse. X2’nin biçim faktörü, tasavvur açısından kendi selefinden oldukça daha çok ortak noktayı Galaxy Fold ile paylaşıyor benzer biçimde görünüyor. Samsung’un modeli bir yahut iki sıkıntılı bir başlangıç ​​​​yaparken, firma bununla birlikte birazcık halka aleni tecrübe etme yanılma daha sonra işleri fazlaca doğru bir biçimde alan ilk firma oldu.

Ve Samsung benzer biçimde, Huawei de burada büyük bir satış noktası olarak menteşe mekanizmasındaki iyileştirmelerle öncülük ediyor. Bu, öteki cihazların çoğunda göz ardı edilebilecek türden bir et ve patates meselesidir, sadece menteşe, bu cihazlar için en mühim sorunlardan biri bulunduğunu kanıtlamıştır – ve bir firma sahne gerisinde kontrol edebileceği kadar, gerçek- dünya kullanması.

Birincil, katlanabilir monitör sekiz inç, dışta 6.45 inç monitör – her iki durumda da Galaxy Fold 2’den birazcık daha çok (sırayla 7,6 ve 6,2 inç). Oluşturmada, ön monitör, birazcık çerçeve ve bir kamera kesiği ile cihazın çoğunu kaplar. Huawei’nin tescilli Kirin 9000 yongası ve 4.400 mAh pil ile eşleştirilmiş 5G de var.

Sistem, normal olarak, bütün bu kara listelerin izniyle, fazlaca mühim bir özelliği kaçırıyor. Firma, Android 10 tabanlı EMUI 11.0’ın (Android 10 tabanlı) varlığını zorluyor. Muhtemelen aygıt, Android yerine Huawei’nin kendi HarmonyOS’unu da içerecek. Firma, Amerika/Çin gerilimlerinde büyük ihtimalle bir parlama noktası olacağı anlayışıyla son yıllarda işletim sistemini kuruyor.

Hemen hemen yazılımın tam sürümünü görmedik, sadece Google’ın muhtelif uygulamaları bir yana, Google’ın 12 senelik mobil işletim sistemi kadar eksiksiz ya da sağlam bulunduğunu düşlemek zor.

Mate X2, 25 Şubat’ta Çin’e ortalama 2.800 dolardan başlıyor.

Kaynak Link

Konu Dışı Olucak Bu Sitelerede Bakmanızı Öneri Ederiz…

wordPress site hızlandırma WordPress site hızlandırma eklentileri, sitenizin performansını artırır ve daha yüksek performansa katkı sağlar. Sitenizi optimize etmenize ve hızı verimli bir …

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli