e
sv

Huawei Petal haritalar güncellendi

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Google tabanlı tüm hizmetlerle irtibatını kestikten sonra büyük yatırımlarla kendi taşınabilir servislerini hayata geçiren Huawei, Türk mühendislerin de değerli bir katkı sağladığı Petal ismindeki harita hizmetini yeni sürümüne güncelledi. 

Huawei Petal 2.0 neler sunuyor?

Kullanıcı tecrübesi göz önünde bulundurularak tasarlanan Petal Haritalar 2.0 sürümü daha inançlı ve kullanımı daha kolay bir navigasyon deneyimi sunuyor. 2020 yılındaki lansmanından bu yana 140’tan fazla ülke ve bölgede kullanıcılar tarafından beğeni toplayan uygulama, büyük kentlerde gerçek vakitli toplu taşıma güncellemeleri sağlıyor.

Petal Haritalar 2.0 ile gelen yeniliklerden bir tanesi navigasyonu daha meselesiz ve hassas hale getiren Şerit Yönlendirmesi. Yeni özellik, bir şoförün günlük olarak karşılaşabileceği olayları kapsayan ve karmaşık yol şartlarını hassasiyetle dikkate alan bir tecrübe imkanı tanıyor. Şerit Yönlendirmesi sayesinde Petal Haritalar, çok sayıda farklı şerit ve dönüş seçeneği içeriyor. Böylelikle, karmaşık kavşaklarla müsabakadan evvel ihtar vererek, kullanıcıları en uygun şeride yönlendiriyor.

Öteki bir yenilik çevrim dışı haritalar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ağ irtibatı yoksa bile daha evvel kaydettikleri haritaları kullanarak etraflarını keşfetmeye devam edebiliyor. Ayrıyeten haritadan çıkmadan müzik çalar uygulamasına erişmek mümkün. 

Son olarak uygulamaya entegre edilmiş hava durumu ile hava durumu bilgisi, uygulama birinci açıldığında kullanıcıların karşısına çıkıyor. Böylelikle kullanıcılar, bulundukları bölgedeki hava durumu hakkında süratli bir halde bilgi sahibi olabiliyor.

Petal Haritalar 2.0 ile kullanıcı tecrübesi de yenilendi. Kullanıcıların, sokak ve yer isimlerini kolay tanımlayabilmesi için, yeni harita orta yüzünde yaya geçitleri ve kaldırımların yanı sıra binalardan gelen gölgeler ve renk detayları, farklı tonlarla belirtiliyor. Petal Haritalar 2.0 sürümü, taşınabilir haritaya gerçekçi bir 3D görünüm verebilmek için binalarda, ağaçlarda, hava durumunda ve günün farklı saatlerinde ayrıntılı bir orta yüz sunuyor.

‘Tek tıkla’ arama özelliği sayesinde, yakınlardaki tesisleri bulmak her zamankinden çok daha kolay. Seyahatle ilgili çok çeşitli hizmetler sunan bu özellik sayesinde, yakınlardaki akaryakıt istasyonlarını, restoranları, kafeleri, dinlenme tesislerini, ATM’leri, marketleri, tamirhaneleri ve bu uzun seyahatleri daha meselesiz hale getirmek için gereksinim duyulabilecek öbür hizmetleri basitçe bulmak mümkün. 
 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli