e
sv

Huawei Watch D, Tansiyon Ölçme Yeteneğiyle Geliyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Akıllı saatler yıllar içinde yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bilhassa pek çok alanda hayatımızın değerli bir aksesuarı haline gelen bu aygıtların gelişimi ile alakalı markalar farklı yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıkmayı hedefliyor. Bu markalardan biri de kestirim edebileceğiniz üzere Huawei. Teknoloji devinin, kendi ekosistemini yaratma konusundaki çalışmaları ilerlerken, akıllı saat pazarına yönelik planlarının da olduğunu görebiliyoruz. Çünkü Huawei, Watch D isimli yeni akıllı saat modeliyle tansiyonu ölçme özelliğini test ediyor.

Yeni Huawei Watch D hakkında ayrıntılar bilinmemekle bir arada yakın vakit içerisinde satışa çıkması bekleniyor. Bu atılımla birlikte şirketin gözle görülür bir muvaffakiyet elde ettiği akıllı saat dalını değiştirebileceği de konuşulanlar ortasında. Huawei Watch D’nin en ilgi cazibeli ve pazarlamada kullanılacak tarafı kullanıcıların tansiyonunu ölçebilecek olması. Daha evvel hiçbir akıllı saatte karşılaşmadığımız bu bilhassa alakalı kimi bilgiler Çin merkezli toplumsal ağ olan Webio’da ortaya çıkmış durumda.

Bu akıllı saat, tansiyon ölçümünü yapmak için farklı bir eklentiyle gelecek. Kan basıncının ölçülmesi için standart tansiyon aletlerinden de aşina olduğumuz hava yastığına benzeri bir eklentinin kullanılacağını biliyoruz. Yalnızca ölçüm süreci esnasında saatin kadran kısmının altına takılan bu eklenti sayesinde tansiyon hakkında datalar yanlışsız bir formda elde edilebilecek. Huawei Watch D’nin yalnızca bu özellik için ayrıyeten bir sensöre sahip olmayacağı da kestirimler ortasında.

Webio’da paylaşılan öteki bilgilere nazaran Huawei Watch D, 32 MB RAM ve 4 GB depolama alanıyla kullanıcılara sunulacak. Satış fiyatı belgisiz olsa da saatin 420 Euro’ya mâl olacağı konuşuluyor. Huawei, Watch D ile kullanıcıların akıllı saatlere olan bakışını değiştirip değiştiremeyeceğini ise önümüzdeki süreçte göreceğiz. Fikirlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli