Huawei yıllık yüzde 50,7 büyümeyle giyilebilir cihaz pazarının zirvesinde

Huawei yıllık yüzde 50,7 büyümeyle giyilebilir cihaz pazarının zirvesinde

Giyilebilir cihaz pazarının gelişmesiyle beraber HUAWEI, dirençli pazardaki konumunu güvence altına almak için daima çaba sarf ediyor. 2020 yılı, HUAWEI’nin bu hedefe erişmesi için mühim bir kilometre taşı oldu. Pazarın yüzde 50,7’lik en yüksek giyilebilir ürünler satış büyümesine ek olarak şirket, HUAWEI Sağlık Laboratuvarı’nın açılmasıyla Ar-Ge geliştirmeye daha oldukca yatırım yapıyor. HUAWEI, teknolojik inovasyona ve araştırmaya geçindiren yatırıma dayalı uzun vadeli stratejisine devam ediyor. Şirket, yalnızca 2019 senesinde kazancının yüzde 15,3’ünü (131,7 milyar CNY’yi) Ar-Ge’ye ayırdı ve son 10 yılda 600 milyar CNY’nin üstünde yatırım yapmış oldu. İnovasyon odaklı HUAWEI, bununla beraber 96.000’den fazla mensubu, 14 araştırma merkezi ve Ar-Ge’ye odaklanmış dünya genelinde 36 ortak inovasyon merkezine haiz. Yakın zamana kadar, giyilebilir cihazlar teknik cihazlar olarak kabul edildi, bugün günlük yaşamın olmazsa olmaz bir parçası haline geldi. Elektronik harcamaların artması ve fizyolojik aktivitelerin tek başına yapılmaya başlanmasıyla beraber, pazar verileri pandemi zamanında sektörde dirençli bir gelişme bulunduğunu gösteriyor. Yeniliğe ve altyapıya meydana getirmiş olduğu yatırımların artmasıyla HUAWEI, dikkat çeken bu trendle paralellik gösteriyor. Geçtiğimiz yıl üst derslik cihazlarıyla HUAWEI, giyilebilir ürünler kategorisinde satış büyümesinde önder bulunduğunu kanıtladı ve mühim medya yayınlarından 8 armağan kazanmıştır.

Yıllık satış gelişme lideri

Geçtiğimiz yıl, giyilebilir ürünlerin satışları açısından olağanüstü başarıya ulaşmış oldu ve HUAWEI giderek daha oldukca tüketicinin ilgisi kazanmıştır. Son olarak IDC’nin Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker raporuna bakılırsa, şu anda küresel olarak 3. sırada yer edinen HUAWEI, dinamik olarak en oldukca gelişen pazar oyuncusu durumuna geldi. Şirket, müşterilere 43,5 milyon giyilebilir cihaz kazandırarak satış büyümesine yüzde 50,7 artışla sektöre liderlik etti. Firmanın çabaları, 2020’nin 4. çeyreğindeki son olarak pazar oranı verilerine de yansıtılıyor. Türkiye’nin de dahil olduğu Orta ve Doğu Avrupa ile İskandinav ülkeleri bölgesinde HUAWEI, fitness bantları ve akıllı saatler ürün gamlarında yüzde 22 pazar oranı oluşturdu ve 1 numaraya yerleşti.

Giyilebilir yeniliğe doğru

Tüm akıllı giyilebilir ürünlerin güvenilirliğini denetlemek için bir deneysel alan ve 20’den fazla ustalaşmış Ar-Ge türü donanımı içeren ustalaşmış bir spor sağlığı analizi bölümlerini içeren iki bölgenin birleşiminden oluşan HUAWEI’nin yeni Sağlık Laboratuvarı, yeni fikirlerin ve pazar lideri giyilebilir ürünlerin yuvası olacak. Donanım güvenilirliği testi alanları, HUAWEI’in akıllı giyilebilir ürünlerinin 25 tür dayanıklılık testiyle değerlendirildiği hususi bir laboratuvar. Yalnızca bu sıkıntılı denetim programından sağ kalan ürünler piyasaya sürülecek ve tüketicilere teslim edilecek.

Medyadan en iyi ödüller

Gelişmiş Ar-Ge araştırmalarının belirli özelliklere iyi mi dönüştüğünü imlemek için HUAWEI Watch Serisi mühim bir mesela öne çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda sanayi lideri HUAWEI’nin giyilebilir cihazları, tasarım, kişisel fitness yazılımı ve sıhhat seyretme teknolojisindeki ilerlemeleri için en iyi küresel medya kuruluşlarından oldukca sayıda armağan kazanmıştır. Medya kuruluşları HUAWEI Watch GT 2 Pro için oybirliğiyle üstün pil ömrüne, tasarımına ve geniş emek harcama yelpazesine övgüde bulundular. HUAWEI Watch Fit söz mevzusu olduğunda en oldukca küçümsenilmeyen özellikler şık bir günlük tasarım, görkemli pil ömrü ve sanal yerleşik egzersizler oldu.
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli