e
sv

Hyundai’nin büyük elektrikli SUV’u nasıl görünecek? İşte yeni teaser

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, kısa mühlet evvel Münih’teki IAA Mobility 2021’de yalnızca elektrikli araç satma ve karbon nötr olma maksatlarını duyurmuştu. Şirket bu kapsamda tamamen elektrikli Ioniq ailesini yeni modellerle genişletecek.

Hyundai, bu bahisteki çalışmalarını sürdürürken elektrikli Ioniq ailesinin üç üyesini de gösteren bir ipucu görseli paylaştı. Görselde sırasıyla Ioniq 5, Ioniq 6 konsepti ve takıma katılacak büyük SUV’un sitületlerine yer verilmiş. Bu yılın başında tanıtılan Ioniq 5’in tüm ayrıntılarını biliyoruz. Ioniq 6 konsepti de aslında geçtiğimiz yıl tanıtılan Prophecy’nin ta kendisi.

Ioniq 7 olarak isimlendirilmesi planlanan büyük SUV ise şimdi tanışmadığımız bir model ve bu görsel sayesinde onun ön gösterimi olacak konseptin dizaynına birinci bakışımızı atıyoruz diyebiliriz. Buna nazaran SUV’un büyük ölçülerine karşın epeyce aerodinamik bir silüete sahip olduğunu söylemek mümkün. Hyundai’nin yeni tasarım lisanıyla uyumlu yüzeyler, ziyadesiyle yatık bir ön cam ve geriye gerçek alçalan tavan sınırı birinci göze çarpan ayrıntılar ortasında.

Hyundai Ioniq 7 konseptinin ön kısmında enine uzanan bir ışık şeridine yer verilmiş. Ayrıyeten tampon kısmında da dikey olarak pozisyonlandırılmış aydınlatmalar dikkat çekiyor. Böylelikle şirketin büsbütün elektrikli olsa bile SUV ailesinde bölünmüş far dizaynından ödün vermediğini görebiliyoruz. Art tarafta da stopların tavana kadar uzandığını görüyoruz. Bu ünitelerin tamamında tıpkı Prophecy’deki üzere pixel LED teknolojisi kullanılmış. Ayrıyeten köşeli çamurluk uçlarının ve farklı dizayna sahip büyük jantların da dikkat cazibeli olduğunu söylemek mümkün.

Ioniq 7’de ailedeki başka modeller üzere E-GMP platformunu kullanacak ve 2024 yılında yollara çıkacak. Üç sıra koltuk nizamına sahip olması planlanan model, art koltuk tercihine nazaran 6 yahut 7 kişilik oturma kapasitesi sunacak. Dört tekerlekten çekiş sisteminin opsiyon olarak sunulacağı büyük SUV’da 100 kWsa’lik batarya paketi ile 483 kilometrenin üzerinde sürüş menzili hedefleniyor. Ayrıyeten tezlere nazaran Ioniq 7’de havalı süspansiyon, art aks yönlendirme ve solar tavan üzere özellikler görmemiz de mümkün.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli