İlgi alanlarınızı seçip arkadaşlarınızın ne düşündüklerini öğrenebileceğiniz sosyal medya uygulaması: Mirket

Sual sormaya dayalı bir sosyal medya platformu olarak hayata geçirilen Mirket, günlük rutinlerden ustalaşmış hayata kadar hayatın her noktasına münasebet eden sosyal medya platformlarını daha keyifli, öğretici ve görüşleri reel hayata dönüştüren bir hale getirme fikriyle ortaya çıktı. Çünkü platform, çevrenizdekilerin ve takipte olduğunuz, alanında uzman kişilerin gündemdeki mevzular ile alakalı ne düşündüğünü öğrenmenize destek oluyor.

Gündem ve alaka alanlarınız ile alakalı topluluğun nabzını tutabileceğiniz bir sosyal medya platformu olan Mirket ile düşünce, fikir ve tecrübelerinizi Mirklere vereceğiniz görüşlerle aktarıyor, Mirklerle gündemi takipte kalabiliyor, Mirk oluşturduktan sonrasında neticelerini izleyebiliyorsunuz.

2020 Şubat ayında Berker Gürcihan tarafınca melek yatırımla kurulan Mirket, Ekim ayında hayata beta sürümünü yayına almıştı. Kullananların yorumları ve kullanım kolaylığı ile daha da geliştirilen Mirket, şu anda hem App Store’dan aynı zamanda Google Play Store’dan indirilebiliyor.

Platform, soru-cevaplarla etkileşim sağlıyor

Mirket’i tatbik mağazasından indirdikten sonrasında ilk olarak üyelik oluşturuyor ve Mirket’e üye olduğunuzda, alaka alanlarınızı merak eden bir ekranla karşılaşıyorsunuz. İlgilendiğiniz alanları belirledikten sonrasında size hususi kişiselleştirilen içerikler ana sayfanızda yer almaya başlıyor. Bu içeriklerde soru-cevaplarla etkileşime girerek gündemin oluşturulmasına yarar sağlıyorsunuz.

Platform, merak ettiğiniz sorulara alınan cevapları yaş aralığı, cinsiyet ve kent bilgilerine gore filtrelemenize ve sonuçların kitlelere gore iyi mi ayrıştığını gözlemlemenize imkan tanıyor. Bunu yaparken de hiç bir süre şahsi bilgilerinizi kimselerle paylaşmadığını iddia ediyor.

Mirket’te müsabaka özelliği de bulunuyor

Mirket’in geleceğe yönelik hedeflerinden biri de alaka alanları havuzundaki uzman profillerin öne çıkarılması. Bu amaca istinaden alaka alanlarına hususi oluşturdukları geleceğe yönelik tahmin mirklerine doğru yanıt veren kullanıcılarına ihtisas puanı toplamasına olanak sağlayacak olan Mirket, bu özelliği ile de uzman profilleri ortaya çıkaracak. Müsabaka sistemini de uygulamaya dahil eden takım, düzenlenecek yarışmalarla uygulamanın eğlence seviyesini ve kullanıcı etkileşimini artırmayı amaçlıyor.

3 milyon TL değerleme üstünden tohum yatırım aldı

Platform, 3 milyon TL değerleme üstünden melek yatırımcılar tarafınca tohum yatırım aldı. Dün yayına alınmasına karşın şu an 1500’den fazla kullanıcıya ulaştı.

Mirket ilerleyen dönemde, yakın zamanda Türkiye merkezli bir tatbik olarak büyük sosyal medya platformlarının rakipleri arasına girmeyi hedefliyor. Pandemi sonrası planlamasında ise kullananların fikirleri doğrultusunda gerçekleşecek faaliyet ve aktivitelerle kullananların fikirlerini hayata geçirmesini sağlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda Mirket’in ilk etkinliğinin, 12 Nisan tarihinde gerçekleştirilmiş olan Ümraniye Hayvan Barınağı yardımcı ziyareti bulunduğunu da hatırlatalım.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli