e
sv

Instagram, Favori Şahıslar Özelliğini Test Ediyor

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Facebook’un sahip olduğu toplumsal medya platformu Instagram, kullanıcıların öteki kullanıcıları “Favori” olarak işaretlemesine imkan tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. The Verge’de yer alan habere nazaran yeni özellik, kullanıcıların en değerli Instagram hesaplarını öncelikleri olarak sınıflandırmasına müsaade verecek. Böylece, favori olarak seçilmiş olan kullanıcıların gönderileri kullanıcının akışında daha ön planda olacak.

Taşınabilir geliştirici Alessandro Paluzzi, yeni bilhassa ilgili güncellemeyi birinci olarak Twitter hesabında paylaşmıştı. Yeni özellik, Instagram’ın 2017’de kullanıcıların her gönderi için gaye kitleyi sınırlamasına imkan tanıyan farklı bir “Sık Kullanılanlar” özelliğine benziyor. Favori bireyler özelliği sayesinde kullanıcılar rastgele bir fotoğrafı sırf belirlenmiş favorileriyle paylaşabilecek. Bununla birlikte, yeni özellik Instagram’a kullanıcı için en değerli hesapları belirterek kullanıcı akışı üzerinde daha fazla denetim sağlamayı da amaçlamakta.

Instagram, şirketin algoritması ile ilgili Haziran 2021’de yayınladığı bir blog gönderisine nazaran, şu anda akışın sırasını takip edilen şahıslardan gelen en son paylaşılan gönderilere nazaran sıralamakta. Ayrıyeten, kullanıcıların bir gönderiyle ne kadar ilgilenebileceği üzere öbür kriterler de sıralamada tesirli oluyor. Instagram’ın şahsî akış sayfası kullanıcı beğenilerine nazaran de şekillenmekte.

Son olarak, bahsi geçen Favoriler özelliğini resmi bir özellik olup olmayacağı yahut daha geniş bir kullanım alanına yayılmadan evvel değişip değişmeyeceğinin belirli olmadığını belirtelim.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli