e
sv

Instagram kullanıcıları, profillerinin minyatür bir sürümünü web sitelerine yerleştirebilecek

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Instagram, kullanıcıların uygulamadaki profillerini üçüncü taraf web sitelerine yerleştirmelerine imkan tanıyacak. Şu an için sadece ABD’deki kullanıcılar için erişilebilir olan Profil Yerleştirme özelliği, mevcut Instagram profillerinin minyatür bir sürümünü içerecek.

Yorumlar, Reels’la yanıtlanabilecek

Instagram lideri Adam Mosseri, Twitter hesabı üzerinden yeni özellikleri açıkladığı bir görüntü yayınladı. Görüntüde bahsedilen üç özellikten biri olan Profil Yerleştirme hakkında yaptığı konuşmada Mosseri: “Uzun yıllardır bir Instagram fotoğrafını yahut Instagram görüntüsünü bir web sitesine yerleştirebiliyorsunuz. Yeni özellik, bu fikri genişletiyor ve Instagram profilinizin minyatür bir versiyonunu bir web sitesine yerleştirmenize müsaade veriyor. Tahminen Instagram içeriğinizi bir web sitesinde sergilemek yahut diğer birinin web sitesine ilişki vermek istersiniz.” sözlerinde bulundu.

Mosseri paylaştığı görüntüde, Profil Yerleştirme özelliğiyle birlikte iki özelliği daha tanıttı. Bu özelliklerden birincisinde şirket, kullanıcıların gönderilerindeki yorumları Reels’la yanıtlamasına imkan tanıyacak. Reels Görsel Cevaplar özelliğiyle kullanıcılar, bir yorumu yanıtlamak istediklerinde karşılarında Reels düğmesini görecekler. Görüntüde, yanıtlanan yorum bir çıkartma olarak görünecek.

Açıklanan son özellik olan IG Playback özelliğiyle ise kullanıcılar, yıl boyunca paylaştıkları kıssalardan 10 adedine kadar seçerek yine paylaşabilecekler. Özellik kıssa arşivinden yararlandığı için kullanıcıların kıssa arşivlerinin açık olması gerekiyor. Ayrıyeten yıl içerisinde üçten fazla öykü paylaşılmış olması da bir başka kriter olarak yer alıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli