e
sv

Instagram Reels için Metinden Konuşma ve Ses Efektleri Duyuruldu

avatar

Mehmet

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Instagram, Reels isimli kısa biçimli görüntü formatını başlatarak TikTok kullanıcılarını platformuna çekmeye hedeflemişti. Şirket artık ise Reels kullanmakta tereddüt edenlere odaklanarak TikTok’ta aslında hayli tanınan olan iki özelliği tanıttı. Instagram Reels artık görüntüler için robotik bir seslendirme sağlayan metinden konuşma özelliği ve ses efektleri ile birlikte geliyor.

Özellik, bir kullanıcı görüntüleri için metin yazdığında, ekranın sol alt köşesindeki Metin balonunun içinde yer alan özelliğe erişerek artık otomatik olarak oluşturulmuş bir sesi yüksek sesle okuyabilecek. Daha sonra kullanıcıların görüntülerini yayınlamadan evvel mevcut iki ses seçeneği ortasında seçim yapmaları gerekiyor.

Metinden konuşma özelliğine ek olarak Instagram, Reels için ses efektleri de kullanıma sunuldu. Bu bilhassa, içerik oluşturucular seslerini uygun gördükleri formda değiştirebilecek ve mevcut çeşitli seçenekler ortasından seçim yapabilecek. Yani kullanıcılar seslerini biraz helyum solumuş üzere yahut bir dev üzere ses çıkaracak halde değiştirebilecek. Ayrıyeten bir spiker, robot yahut vokalist üzere ses efektlerini seçmek mümkün. 

Instagram, her iki ses aracını da kullanıma sunmuş durumda. Bu ortada özellikleri kullanmak için uygulamanızı en son sürüme güncellemeyi de unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli